Video Foto Galeri Yazarlar
21.11.2017 - Salı

Fetih Ordusu Hama'ya Yürüyor

Okunma: 2605
ÖZEL HABER 28 Eylül 2016 21:45
Videoyu Aç Fetih Ordusu Hama'ya Yürüyor

Hama'nın Kuzeyinde Nukra Nöbet noktası ve Raye Tepesi Rejim güçlerinden ele geçirildi.. Suriyeli muhalifler Hama ilinde rejim kontrolündeki kent merkezinin beş kilometre yakınına ulaştı...

HABER MERKEZİ / ISLAH HABER


Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla
El-Metin (çok sağlam, hiçbir fiilinde sıkıntı çekmeyen) ve el-Kaviyy(gücü kuvveti sınırsız olan) Allah’a hamd olsun. O ki kullarına zaferi ve iktidarı vaat etmiştir. Salat ve selam güvenilir olan Peygamber’e olsun. Ona, ailesine ve tüm ashabına selam olsun. Ey siz, Beşar’ın askerleri! Halep’i iki buçuk sene boyunca kuşatmaya çalıştınız ve kuşattınız. Kahraman mücahitler ise kuşatmayı beş ya da altı gün içinde Allah’ın kuvvetiyle kırarak sizi şaşkına çevirdi. Sonra Hama’daki kuvvetlerinizle geldiniz. Sonra Halep’teki kuvvetlerinizle geldiniz. Ve Sahil’deki kuvvetlerinizle geldiniz. Bir tek Topçu okulunu alabilmeyi başardınız. Ancak buna karşılık Hama’da çok büyük bölgeler kaybettiniz. Ve kuvvet ancak Allah’ın, Resul’ün ve müminlerindir. Allah’ın kuşatmayı kırmasına kıyasla ancak çok azını geri alabildiniz. Allah’ın izniyle çok daha kötülerini göreceksiniz.

Ey siz, Beşar’ın askerleri Allah’ın kuvvetiyle Hama’da hezimete uğruyorsunuz. Ey Mervan Hadid gazvesinin yiğitleri! Ki o gazve Allah içindir. Allah yoluna çıkanların gazvesidir. Kalelerini yıkan gazvedir. Ve bugün size, âlemlerin Rabbi’nin izniyle, Fetih Ordusu birliklerinin Hama ve kırsalına girişini müjdeliyoruz. Bugün Şase’yi, Tel-esved’i, Tel-kâhira’yı ve başka yerleri kurtardılar. Ve Allah’ın izniyle yeni Mücahit birliklerinin katılışından sonra daha neler geleceğini göreceksiniz. Ve sizler Halep’teki ehlimiz! Allah’ın izniyle kardeşleriniz, onların güçlerini bölecekler ve Maan’a ve Maan’ın Alevi köylerine saldıracaklar. Ve onları Halep’te ve Sahil’de vuracağız. Ve Allah kullarına yardım edecektir. Ve halkımıza müjdedir: Allah’la beraber olan kaybetmeyecektir. Bilin ki Hama, Mecusilere, Rafızilere ve Beşar’ın askerlerine mezar idi geçmiş günlerde. İlerleyen günlerde de Allah düşmanlarına da alevli bir ateş olacaktır.

 Allah sizi korusun ey Mervan Hadid Operasyonu yiğitleri, Allah sizi korusun Fetih Ordusu’nun aslanları! Ve Allah sizi korusun ey Halep’in hudutlarında uzanan aslanlar! Allah yolunda yürüyenler! Hepinizi Allah korusun. Allah’ım zafer ver, Allah’ım zafer ver, Allah’ım zafer ver!


Kuzey Hama Operasyonuna Katılan Gruplardan Ensar el-Din Mücahidleri 

Hama Operasyonunda şehid düşen Cundul Aksa Mücahidleri ;

Şam'ın Fethi Cephesi Kuzey Hama'da alınan ganimetleri paylaştı :
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder