Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Fetih Ordusu'ndan Halep'te rejime ağır darbe! 700 Ölü

Okunma: 11629
ÖZEL HABER 4 Eylül 2016 03:53
Videoyu Aç Fetih Ordusu'ndan Halep'te rejime ağır darbe! 700 Ölü

Fetih ordusuna bağlı birlikler Halep kuşatmasını kırma operasyonunda sadece 1 ay içerisinde 700 İran destekli Esed rejim askerini öldürdüğünü açıkladı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Muhalif çatı bileşeni Fetih Ordusu'nun geçtiğimiz ay Halep kentinde rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak amacıyla başlattığı ''Halep kuşatmasını kırma'' operasyonunda şuana kadar 700 iran destekli Esed askerinin öldüğü açıklandı.

Muhaliflere yakınlığıyla bilinen Orient Tv taafaından aktarılan bilgide, sadece Şam'ın Fethi Cephesi'nin yayınladığı dökümanda kentte rejim ve müttefikleri ile ŞFC arasında yaşanan çatışmalarda 1 ayda 250 rejim askerinin öldüğü rapor edildi.Halep'te Fetih ordusu bünyesinde savaşan ŞFC'nin raporuna göre, rejim ve unsurlarının kaybedile yerleri tekrar almak için 22 saldırı gerçekleştirdiği ve geri püskürtme operasyonunda Esed ordusunun 250 askerini ve 20 askeri araçla tankını kaybettiği belirtildi.

Fetih ordusu'na göre ise Halep ve çevresinde kuşatmanın kırılması operasyonlarında aralarında 39 subayın da dahil olduğu 700 İran destekli rejim askerinin öldürüldüğü açıklandı.
 


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |