Video Foto Galeri Yazarlar
17.12.2018 - Pazartesi

FETÖ, IŞİD'in Parlatılması ve Vasat Kumpası

Okunma: 1431
VASAT DOSYASI 4 Mart 2018 00:20
Videoyu Aç FETÖ, IŞİD'in Parlatılması ve Vasat Kumpası

FETÖ IŞİD'i ortaya atarak Türkiye'de, Vasat Cemaatine ne kumpaslar kurdu? Müslümanları radikalleştirmeye yönelik nasıl kumpaslar kurarak mağdur etti, IŞİD zihniyetinin desteklenmesi için Türkiye'de neler yaptı, Ömer Yavuzer FETÖ'nün IŞİD'i partlatmasını, parlatırkende Vasat Cemaatini bitirmeye yönelik attığı adımları yazdı.

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Tarih 24 Ocak 2008. FETÖCÜ Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz organizasyonunda Karşıyaka’da “IŞİD Operasyonu” yapılıyor. Operasyonda “IŞİD” üyesi olduğu iddia edilen Mehmet Polat ve oğlu hayatını kaybediyor, Mehmet Polat’ın eşi ise sağ olarak ele geçiriliyor. Kağıt üzerinde olması gereken bir operasyon gibi görünen operasyonda dikkat çekici olan husus sanıkların sağ olarak yakalanmaları mümkün iken çatışma sonucu ölü ele geçirilmeleri. Sağ olarak yakalamanın mümkün olduğu ve operasyonun yanlış zamanlama sonucu olduğunu bizzat o dönem Gaziantep’te FETÖCÜ olmayan polisler ifade ediyor. Nitekim bu operasyon sonucu radikal unsurlar, terör örgütlenmesine evriliyor. 

 
Operasyonlardan sonra Irak merkezli Konya IŞİD elemanları kendilerince intikam adı altında Gaziantep’te “çok gizli” bir örgütlenmeye giriyorlar. Irak’tan aldıkları maddi destekle aşırıcı düşünen insanları, IŞİD adı altında örgütlemeye çalışan kimseler Gaziantep’in sınır ili olması hesabıyla merkez üs seçilmesi kararı alıyorlar. Konya'dan Gaziantep’e gelen bazı kişiler birçok “radikal” diye tarif edilen cemaat ve grupların liderleriyle görüşmeye ve ortak eyleme davet ediyor. Bu meyanda bu kişiler Şahımerdan Sarı’yı da ziyaret ediyorlar.

İşte tam da bu dönemde IŞİD'in İdeolojisinin Gaziantep’i merkez ilan etmesi için Ehl-i Sünneti savunan isimlerin etkisiz hale getirilmesi ve bu isimlerin terör şebekelerine kayması gerekiyordu. Bu sebeple FETÖ, alt birimi IŞİD’in önünü açmak için Vasat Kumpasının düğmesine basıyor. Bu kumpasla bir taşla kuş sürüsü avlamak niyetindeydi.
 
Birincisi: Gaziantep’te Radikal  insanların önü açılacaktı.
 
İkincisi: Vasat Operasyonu ile radikal unsurların IŞİD’e yaklaşması sağlanacaktı.
 
Üçüncüsü: Eline silah almayan ve terörü reddeden müslümanları cezaevine atmak suretiyle cezaevinde bu müslümanların IŞİD'ci olmasının sağlanması. 

Dördüncüsü: FETÖ, kendisini eleştiren bir kimseden daha kurtulmuştur.
Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana