Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

FETÖ Diye Aldılar Hizb-ut Tahrir’den Tutukladı

Okunma: 6070
GÜNDEM 8 Eylül 2016 14:26
Videoyu Aç FETÖ Diye Aldılar Hizb-ut Tahrir’den Tutukladı

OHAL sonrası başlatılan FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlarda, 3 Eylül 2016 Cumartesi gecesi ‘’Evinde toplantı yapıldığı’’ şikâyeti üzerine gelen polisler Fatih Babayiğit’i gözaltına aldılar.

KahveKitap

OHAL sonrası başlatılan FETÖ Terör Örgütüne yönelik operasyonlarda, 3 Eylül 2016 Cumartesi gecesi  ‘’Evinde toplantı yapıldığı’’ şikâyeti üzerine gelen polisler Fatih Babayiğit’i gözaltına aldılar.  Uzun süredir yurtdışında (Hollanda) yaşayan ve orada İslami faaliyetlerini hiçbir yasak ve kısıtlama olmadan yürüten Babayiğit FETÖ ile hiçbir bağının bulunmadığını beyan etmesine rağmen gözaltına alındı.  FETÖ iftirası tutmayınca Hizb-ut Tahrir üyeliğinden tutuklandı.

Gerek uzun süre yaşadığı Avrupa’da, gerekse kaldığı sürece Türkiye’de hiçbir şiddet olayına karışmamış ve 15 Temmuz’da darbe yapanların karşısında olmasına rağmen, kendisine silahlı terör örgütü suçu isnat edildi. Evlî ve dört çocuk babası olan Fatih Babayiğit’in evinde yapılan aramalar da Hizb-ut Tahrire ait kitaplar bulundu.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimi sonrası başlayan 'FETÖ' operasyonlarına ilişkin çarpıcı bir yorum yapmıştı. Televizyon kanallarında yapılan yorumları izlediğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları o insanın bu işle hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyor" dedi, "At izi, it izine karıştı" sözleriyle uyarmıştı.

Kaynak : kokludegisim.net

Haber var islah eder, haber var ifsad eder