Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

FETÖ'nün Vasat Kumpası'nda Enis Berberoğlu'nun rolü

Okunma: 5377
GÜNDEM 30 Haziran 2017 21:07
Videoyu Aç FETÖ'nün Vasat Kumpası'nda Enis Berberoğlu'nun rolü

Enis Berberoğlu, Vasat Kumpasıyla onlarca müslümanı suçsuz yere hapse attırdı. Şimdi ilahi adalet kendisini rezil etti.

Enis Berberoğlu... Soner Yalçın'ın FETÖ'nün Hürriyet İmamı olarak sıfatlandırdığı kişi. Mahkeme kararınca hain olduğu tasdiklenen kişi.. Gelin bu mahkemece hain ilan edilen CHP'li Enis'in müslümanlara kurduğu komplolara ve Hocası için cansiparene savaşına bakalım. Yıl: 2008

Bir kişinin dinlenmesi için Emniyet, savcılığa suç, suç şüphesi veya ihbarı gerekçe gösterir. Emniyet, ne suç ne suç şüphesi ne de ihbarı gerekçe göstermiştir. Sanık Şahımerdan Sarı’nın tek “suç (!)” faaliyeti terörist başı Fethullah Gülen aleyhine yazmış olduğu “Dinlerarası Diyalogu” konu alan kitabı. Zaman Gazetesi, Fethullah Gülen eleştirisinden sonra adeta dönemin Gaziantep Emniyet Müdürüne, Adana Adliyesine adeta emir vermiş, FETÖCÜLER de yerine getirmiştir. Şimdi Vasat Operasyonundan bir yıl önceZaman Gazetesi ve HÜRRİYET GAZETESİ'NDE AYNI ANDA YAYINLANAN KUMPAS ve OPERASYONEL HABERİN (!) ÖZETİNİ VERELİM:

2008 yılında DTP’nin mitinginde Muhittin Eryılmaz isimli eski imam teröristin gösteride elinde Kur’an ile insanları terör örgütü PKK’ya davet etmesini fırsat bilen FETÖ, Fethullah Gülen’i her fırsatta eleştiren Şahımerdan Sarı’yı hedef gösterdi. (Haberin linkleri: http://www.guncelgazete.com/detay.php?id=5388 Ayrıca http://www.hurriyet.com.tr/dtp-nin-imami-vasat-ci-8339638 ve http://www.aktifhaber.com/dtpnin-imami-vasatci-cikti-158059h.htm )

PKK’lı Muhittin Eryılmaz’ın Şahımerdan Sarı’yı tanıdığı için Vasatçı ilan eden Zaman Gazetesi, Şahımerdan Sarı’yı terör örgütü PKK’ya destek vermekle itham etti.  Zaman ve Hürriyet Gazetesi, PKK’lı Muhittin Eryılmaz’ın haberini Şahımerdan Sarı’ya bağlayan Zaman ve Hürriyet Gazeteleri’nin haberleri FETÖCÜ basının ve o dönem FETÖ'nün "Hürriyet İmamı" mahkemenin hain dediği Enis tarafından yönetilen Hürriyet'in haberi tamamen operasyonel.

Haber aynı anda hem Hürriyet'te hem de Zaman Gazetesi'nde yayınlanıyor. Ve Eniscik haber sonrasında CNN Türk'te Vasat konulu korkutucu demeçler veriyor. Halbuki haber üç yönden mantıksız:

Birincisi Muhittin Eryılmaz’ın emekli bir imam olarak PKK’lıların toplantısına katılması yeterince önemli iken haberi gölgeleyecek Vasat ismini gündeme getirmek normal bir akıl için mantıklı değil. Mantıklı olmadığı içindir ki haber operasyon için kullanılmıştır.

İkincisi: Haberde de belirtildiği gibi Muhittin Eryılmaz, Vasat Davasında delil yetersizliğinden beraat etmiştir. Vasat denilen grupla irtibatı FETÖcü mahkeme tarafından bile reddedilen Muhittin Eryılmaz’ın tekrar Vasat diye haberleştirilmesi manidar.

Üçüncüsü:  Haberin operasyon amaçlı olduğunun en önemli delili “Vasattan Transfer” başlığı. Bu başlıkla Şahımerdan Sarı’nın PKK Terör Örgütüyle alakalı olduğu onunla birlikte olan insanların zaman zaman PKK’ya destek amaçlı transfer edildiği izlenimi oluşturulmuştur.

 Buraya kadar bu haberi yazan Zaman Muhabiri ve mahkemenin hain dediği Enis Berberoğlu'nun işgüzarlık yaptığını söyleyebilirsiniz. Lakin... 

Lakin bu haberden hemen sonra Emniyet ve Adana’daki FETÖCÜ polis ve savcıların resmi olarak dinlemeleri başlatması ve operasyona başlaması aradaki organik bağı apaçık ortaya seriyor. Kaldı ki bu tarihin bir başka önemi Şahımerdan Sarı’nın “Dinlerarası Diyalog Oyunu” ve “Dinlerin Tasnifi” isimli makale ve kitabında Terörist Başı darbeci Fethullah Gülen isimli kardinali isim vererek eleştirmesi. FETÖ’nün kendini eleştirenlere tavrı da malum.

Enis Berberoğlu, Vasat Kumpasıyla onlarca müslümanı suçsuz yere hapse attırdı. Şimdi ilahi adalet kendisini rezil etti. 

Kaynak : NebeAnaliz

Haber var islah eder, haber var ifsad eder