Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2018 - Cumartesi

Feylak El Rahman Şam'da Rejim buldozerini vurdu

Okunma: 2494
ÖZEL HABER 6 Kasım 2017 10:38
Videoyu Aç Feylak El Rahman Şam'da Rejim buldozerini vurdu

Şam/Cobar mahallesinde Feylak El Rahman güdümlü füzeyle rejim buldozerini hedef aldı.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'nin Şam iline bağlı Cobar bölgesinde varlığını devam ettiren Muhalif gruplardan Feylak El Rahman Esed rejimine saldırılarına devam ediyor. Bölgenin büyük bir bölümü bombardımanda harabeye dönerken, yıkılmış mahallenin sokaklarında Rejim ile Muhalifler arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Feylak El Rahman grubu güdümlü füzeyle Rejime ait bir buldozer'i hedef alarak vurdu. Buldozer saldırı sonrası kullanılamaz hale gelirken, içerisindekilerde öldü.


 

Feylak el-Rahman, 2014 yılı başlarında Doğu Guta’da küçük çaplı ve bölgede var olan silahlı muhalif grupların (Bera Tugayı, Ebu Musa el-Eşari Tugayı, Şuheda Duma Tugayı, Sa’d bin Ubade Tugayı, Usud Allah Tugayı ve Muğayr el-Guta Tugayı) bir araya gelmesiyle kuruldu. Şubat 2016 yılında Ecnad el-Şam(Şam çevresindeki) da Feylak el-Rahman’a katıldığını duyurdu. Feylak el-Rahman liderliğini yürüten isimse, halk ayaklanmasının ilk aylarında rejimden ayrılan Yüzbaşı Abdulnasır Şemir (Ebu Nasır).

Toplam gücünün 4 bin kişiden fazla olduğu tahmin edilen Feylak el-Rahman’ın, Şam ve Guta’daki din adamlarından (özellikle Sufi ağırlıklı) destek gördüğü biliniyor. 2014 yılından bu yana Cobar gibi rejime karşı cephe hatlarında yer almakta.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder