Video Foto Galeri Yazarlar
25.5.2019 - Cumartesi

Filistin’de 5 Kişi Şehid Oldu! 3 Siyonist Yaralandı

Okunma: 439
FİLİSTİN 23 Aralık 2018 11:55
Videoyu Aç Filistin’de 5 Kişi Şehid Oldu! 3 Siyonist Yaralandı

Yoğun çatışmaların yaşandığı geçen hafta, Batı Yaka ve Gazze’de 5 Filistinli işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehit olurken, meydana gelen çatışmalarda 3 Siyonist de yaralandı.

Dün Gazze’nin doğu sınırında yapılan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Faaliyetlerinde 4 kişi işgal güçlerinin kurşunlarıyla şehid olurken, 40’den fazla kişi de yaralandı.

Perşembe günü ise işgal altındaki Kudüs’ün Ra’su’l-Amud beldesinde Kasım Muhammed Numan Abbasi işgal güçlerinin ateşiyle şehid olurken yanında bulunan genç de yaralandı. Perşembe günü Kudüs’te 8 noktada çatışmalar yaşandı.

Hafta içinde El-Arrub Mülteci Kampı’nda meydana gelen yoğun çatışmalarda 9 kişi yaralanırken, Pazartesi günü Gazze sınırında 6 Filistinli işgal güçlerinin kurşunlarıyla yaralandı.

El-Arrub ve Husan mülteci kamplarında dokuz noktada çatışmalar yaşanırken, geçen Pazar günü Batı Yaka’da 6 kişi yaralandı.

Geçen Cumartesi günü ise Batı Yaka’nın Şufat Mülteci Kampı’yla Kalendiya askeri kontrol noktasında meydana gelen çatışmalarda 7 kişi yaralanırken, Filistinli gençler işgal askerlerine el yapımı patlayıcı attı.


 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder