Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

Filistin'de Bir Araç İşgalci Askeri Noktasına Daldı 5 İşgalci Yaralandı

Okunma: 3919
FİLİSTİN 7 Temmuz 2019 11:19
Videoyu Aç Filistin'de Bir Araç İşgalci Askeri Noktasına Daldı 5 İşgalci Yaralandı

Kudüs kentinin kuzeyindeki Hızma beldesi yakınlarında kurulu askeri kontrol noktasında dün akşam gerçekleştirilen otomobille çarpma eyleminde 5 işgal askeri yaralandı.

KahveKitap
İşgal rejimi medya kaynakları otomobilin çarptığı askerlerden 4’ünün yaralarının hafif ve birinin yarasının orta derecede olduğunu, araç sürücüsünün Batı Yaka’ya kaçmayı başardığını söyledi.

İşgal rejimi hastane kaynakları ise askerlerden birinin durumunun ağır, ikisinin hafif ve ikisinin de orta derecede yaralı olduğunu bildirdi.İşgal ordusunun kaçan şoförü yakalamak için operasyon başlattığı belirtildi.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Hızma köyü yakınlarında 5 askerin yaralandığını ifade etti.

Bildiride, yaralıların hastaneye kaldırıldıkları, işgal ordusunun olayı araştırdığı ve bölgede operasyon başlattığı kaydedildi.

İşgal ordusu, bu sabah erken saatlerde yaptığı açıklamada ise otomobille çarpma eylemini gerçekleştirdiği şüphesiyle bir Filistinlinin gözaltına alındığını açıkladı.


 
Kaynak : Fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder