Video Foto Galeri Yazarlar
19.1.2019 - Cumartesi

Filistin'de Gazzelilere Tehdit broşürleri

Okunma: 2901
FİLİSTİN 14 Mayıs 2018 10:38
Videoyu Aç Filistin'de Gazzelilere Tehdit broşürleri

İsrail güvenlik güçlerinin, Nekbe'nin 70'inci yıl dönümü ve ABD'nin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını protesto edecek olan Filistinlilere yönelik alarm durumuna geçti. Gazze'nin çeşitli bölgelerine 'tehdit' broşürleri atıldı.

NisaButikAdana

GAZZELİLERE 'TEHDİT' BROŞÜLERİ

İsrail ordusuna ait uçaklardan Gazze'nin çeşitli bölgelerine atılan broşürlerde, "Filistinlilerin, sınırdaki tel örgülere yaklaşmaları durumunda hayatlarını tehlikeye atacakları" belirtildi.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee'nin sosyal medya hesabı Facebook üzerinden de yayınladığı ve "Karar verecek olan sizsiniz" başlıklı broşürlerde, "Can güvenliğiniz için tel örgülere yaklaşmayın", "Boş yere hayatınızı tehlikeye atmayın" gibi ifadeler yer aldı. Adraee, paylaşımında ayrıca Gazzelilere seslenerek, "Daha sonra pişman olmamak için tel örgülere yaklaşmayın" ifadesini kullandı.

KUDÜS'TE EZANLAR YASAKLANDI

Kudüs Belediyesi, ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasına ilişkin yapılacak kutlamalar nedeniyle pazartesi günü Kudüs'teki mescitlerde ezan okunmasının yasaklandığını duyurmuştu. 


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana