Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Filistin için İsveç'ten 9 ay önce yola çıkan Ladraa, Ankara'da

Okunma: 936
FİLİSTİN 22 Nisan 2018 13:29
Videoyu Aç Filistin için İsveç'ten 9 ay önce yola çıkan Ladraa, Ankara'da

İsrail'in, Filistin'e yönelik zulmüne tepki göstermek amacıyla İsveç'ten Filistin'e yürüyerek giden İsveçli aktivist Ladraa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'ye gelmişti. Ladraa, 8 Nisan'da İstanbul'dan Ankara'ya başlattığı yolculukta Ankara'nın Kızılcahamam ilçesine vardı.

NisaButikAdana

İsrail'in, Filistin'e yönelik zulmüne tepki göstermek amacıyla İsveç'ten Filistin'e yürüyerek giden İsveçli aktivist Benjamin Ladraa, Ankara'ya ulaştı.

İsveç'in Göteborg kentinden 15 Ağustos 2017'de yola çıkıp Almanya, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'ye gelen Ladraa, bebek arabasında çadırı, uyku tulumu, yedek bataryaları ve şarj için aldığı güneş panelleri ile seyahatine devam ediyor.

8 Nisan'da İstanbul'dan Ankara'ya başlattığı yolculukta Kızılcahamam ilçesine ulaşan Ladraa'yı, Ankara'da bir grup karşıladı.

Ladraa, yaptığı açıklamada, 9 ayı aşkın süredir yolda olduğunu, geçtiği ülkelerde Filistin davasını anlattığını dile getirdi.

Yolculuğunu, sosyal medya hesapları üzerinden takipçileriyle paylaştığını anlatan Ladraa, İsrail'in, Filistinlilere yönelik insan hakları ihlallerini duyurmak için bu yürüyüşü gerçekleştirdiğini ifade etti.

Ladraa, ilçede dinlenmesinin ardından Kahramankazan üzerinden başkentin merkezine gitmek üzere yürüyüşüne devam etti.

Kaynak : Dünyabülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana