Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

Filistin Vakıflar Bakanı: İbadet Edecek Güvenli Yer Kalmadı

Okunma: 417
FİLİSTİN 5 Şubat 2019 09:27
Videoyu Aç Filistin Vakıflar Bakanı: İbadet Edecek Güvenli Yer Kalmadı

Ramallah’taki Vakıflar ve Dini İşler Bakanı Yusuf İd’ıys, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimci çetelerin saldırıları sebebiyle huzur ve güven içinde ibadet edebilecek yer kalmadığını söyledi.

KahveKitap
Bakan İd’ıys, 4 Şubat Pazartesi günü konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Ramallah kentinin doğusundaki Deir Debvan beldesinde camii duvarlarına ırkçı sloganlar yazılmasını kınadı.

Camiye saldırının işgalcilerin kutsal mekanları hedef alan cinayetlerinin devamı olduğunu belirten İd’ıys, işgal güçlerinin kutsal mekanları yakmasının, kapatmasının ve ezan okunmasını engellemesinin işgalcilerin saldırılarının boyutunu gösterdiğini ifade etti.

Bakan İd’ıys, Filistin’deki kutsal mekanların korunması için Arap ve İslam ülkeleri ile dünyanın özgür insanlarının desteğine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Filistinli bakan, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesini ve işgalcilerin kutsal mekanlara yönelik saldırılarına karşı koymak için pratik adımlar atılmasını istedi.

Yahudi yerleşimciler 4 Şubat Pazartesi sabahı erken saatlerde Ramallah’a bağlı Deir Debvan beldesindeki camiye saldırarak duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı ve caminin içine pis maddeler attı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder