Video Foto Galeri Yazarlar
20.6.2019 - Perşembe

Filistinli Gençler Batı Yaka’da İşgalcilere Ait Araçları Taşladı

Okunma: 334
FİLİSTİN 7 Nisan 2019 15:59
Videoyu Aç Filistinli Gençler Batı Yaka’da İşgalcilere Ait Araçları Taşladı

İşgal rejimi kaynakları, Filistinli gençlerin Batı Yaka’da bugün (7 Nisan Pazar) Yahudi yerleşimcilere ait otomobilleri ve otobüsleri taşladıklarını bildirdi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi konuyla ilgili yayınladığı haberde, Filistinli gençlerin Beytlahim kentinin güneyindeki El-Hıdır beldesi kavşağı yakınlarında İsraillilere ait bir aracı taşladıklarını yazdı.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde, Filistinli gençlerin taşlı saldırısına maruz kalan araçta maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Haberde ayrıca, El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nda bugün işgalcilere ait bir otobüsün Filistinlilerin taşlı saldırısına uğradığı kaydedildi.

İşgalcilere ait sitenin haberinde, her iki saldırıda da işgalcilerden ölen ya da yaralanan olmadığı öne sürüldü.

Filistinli gençler, işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme ve direniş eylemi olarak Filistin beldelerinden ve caddelerinden geçen işgalcilere ait araçlara taş ve molotof kokteyli atıyor.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler işgal güçleri devriyelerine ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar düzenlemeye devam ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder