Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

Filistinli Gençlerin Gece Gösterilerine İşgalcilerin Saldırısında 5 Kişi Yaralandı

Okunma: 399
FİLİSTİN 23 Şubat 2019 22:52
Videoyu Aç Filistinli Gençlerin Gece Gösterilerine İşgalcilerin Saldırısında 5 Kişi Yaralandı

Bugün (23 Şubat Cumartesi) akşam saatlerinde Gazze'nin güney ve orta kesimlerinin doğusunda Han Yunus ve Bureyc yakınlarında Filistinli gençlerin gece şaşırtması gösterilerine işgalcilerin saldırıları sonucu 5 kişi yaralandı. Bazı Filistinliler de atılan gaz bombalarından etkilendiler.

KahveKitap
Sağlık kaynaklarının Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği bilgilere göre Huza'a ve Bureyc'in doğusunda gösteri yapmak için toplanan kalabalığa işgal güçleri tarafından atılan gaz bombalarıyla beş Filistinli yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin verdiği bilgilere göre onlarca Filistinli genç Şucaiyye mahallesinin doğusundaki dönüş kampına yöneldi ve lastik yakarak, ses fişekleri atarak ve işgalci askerlerin üzerine lazer ışıkları tutarak gösteriler yaptılar. Gece şaşırtması eylemi çerçevesinde ulusal marşlar söylediler.

Filistinli gençler Mısır, Katar ve bazı uluslararası organların aracılığıyla varılan anlaşmaya binaen geçtiğimiz Kasım ayında ara verdikleri gece şaşırtması eylemlerini bu ay yeniden başlattılar. Söz konusu anlaşmaya göre işgal rejimi 13 yıldan beri uyguladığı ablukayı hafifletme, denizde balıkçıların avlanma alanlarını genişletme ve Katar'ın mali yardımlarının Gazze'ye sokulmasını kolaylaştırma sözü vermişti. Ancak işgal yönetiminin bu konulardaki taahhütlerini tam olarak yerine getirmemesi üzerine gençler gece şaşırtması eylemlerini yeniden başlattılar.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder