Video Foto Galeri Yazarlar
20.2.2020 - Perşembe

Filistinli gençlerin uçurduğu balonlar sebebiyle Yahudi Yerleşkelerde 25 Yangın Çıktı

FİLİSTİN 28 Haziran 2019 15:51
Videoyu Aç Filistinli gençlerin uçurduğu balonlar sebebiyle Yahudi Yerleşkelerde 25 Yangın Çıktı

İşgal rejimi medya organları, dün (27 Haziran Perşembe) ikindi saatlerine kadar Gazze Şeridi sınırı yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkelerinde 25 yerde yangın çıktığını bildirdi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un muhabiri, dün Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonların 25 ayrı yangına yol açtığını ve yangınların kontrol altına alındığını ifade etti.

İşgal rejimi medyası, Eşkol’daki evlerin birinin önünde içinde ne olduğu bilinmeyen bir balon bulunduğunu ve olay yerine patlayıcı uzmanlarının çağrıldığını söyledi.

İşgal rejimi medyası ayrıca Askalan kenti sahilindeki bir doğal park alanında yangın çıktığını ve bölgeye itfaiye ekiplerinin çağrıldığını kaydetti.

Yediot Ahranot gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde, HaNegev Yahudi Yerleşkeleri Konseyi’nde bir kibbutzda yangın çıktığı ve yangının yerel güvenlik görevlilerince söndürüldüğü belirtildi.

Aynı bölgede daha önce de iki ev arasına yangın çıkarıcı balon düştüğü ve yerleşimcilerce söndürüldüğü bildirilmişti.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi'nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart 2018’den bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

İşgal rejiminin ateşkes anlaşmasını uygulamada ayak sürümesi üzerine Filistinli gençlerin bir süre ara verdikleri yangın çıkarıcı balon uçurma eylemlerini yeniden başlattıkları ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM