Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Filistinliler cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanıyor

Okunma: 1007
FİLİSTİN 28 Temmuz 2017 08:56
Videoyu Aç Filistinliler cuma namazı için Mescid-i Aksa'da toplanıyor

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, 'İsrail, Aksa'ya girmeye başlayan Filistinlilerin sevinçlerini kursağında bırakmaya çalışıyor. Filistinliler bugün cuma namazı için Aksa'da toplanacak.' dedi.

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail'in, Mescid-i Aksa'da cemaate müdahale ederek, Filistinlilerin sevinçlerini kursağında bırakmak istediğini söyledi.

Maliki, Arap Dışişleri Bakanları Olağanüstü toplantısının ardından Arap Birliği'nin başkent Kahire'deki merkez binasında gazetecilere, İsrail'in Mescid-i Aksa'da cemaate müdahale etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Maliki, "İsrail, Aksa'ya girmeye başlayan Filistinlilerin sevinçlerini kursağında bırakmaya çalışıyor." dedi. Filistinlilerin yarın cuma namazı için Aksa'da toplanacağına işaret eden Maliki, "İsrail'in gerilimi tırmandırma çalışmasını başarısız kılacağız." dedi.

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ise "Yarın Aksa'daki cuma namazında neler olacağına bakacağız." ifadesini kullandı.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eyman es-Safadi de yaşanan gerilimin durması için Arap dünyası olarak çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

İsrail polisinin Kudüs'te iki hafta aradan sonra açtığı Mescid-i Aksa'nın avlusunda ve kapılarında Filistinlilere ses bombası ve plastik mermilerle müdahalesinde 113 kişi yaralanmıştı.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |