Video Foto Galeri Yazarlar
21.5.2019 - Salı

Filistinlilerin Direniş Eylemleriyle 8 İsrailli Hayatını Kaybetti ​

Okunma: 844
FİLİSTİN 17 Eylül 2018 23:46
Videoyu Aç Filistinlilerin Direniş Eylemleriyle 8 İsrailli Hayatını Kaybetti ​

Filistinli direnişçilerin Batı Yaka ve Kudüs’te gerçekleştirdikleri eylemlerde yılbaşından bu yana sekiz İsraillinin hayatını kaybettiği açıklandı.

İşgal rejiminde yayınlanan Israel Hayom gazetesinin bugünkü (17 Eylül Pazartesi) sayısında yer alan konuyla ilgili haberde, direniş eylemlerinde ölen İsraillilerden sonuncusunun El-Halil’den bir Filistinlinin dün gerçekleştirdiği bıçaklama eylemiyle hayatını kaybeden Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi sakini işgal subayı Ari Fuld olduğu belirtildi.

Haberde, Batı Yaka’nın en karmaşık bölge olduğu, her gün yüz binlerce İsraillinin ve Filistinlinin yollarda, kavşaklarda ve çarşılarda karşılaştıkları kaydedildi.

İşgal hükümetine yakınlığıyla bilinen gazete, yedi İsraillinin Batı Yaka’da ve birinin de Kudüs’te öldürüldüğünü bildirdi.Gazete, son dört yılda altı İsraillinin Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi Kavşağı’nda öldürüldüğünü yazdı.

Patlama ihtimali olduğu için işgal ordusunun dikkatinin Gazze Şeridi üzerinde olduğunu belirten Israel Hayom, dünkü eylemi gerçekleştiren gencin eylem yapacağına dair hiçbir işaret vermediğini ve sosyal paylaşım sitelerinde iz bırakmadığını belirtti.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder