Video Foto Galeri Yazarlar
25.5.2019 - Cumartesi

Florence Kasırgası'nda Ölenlerin Sayısı Artıyor

Okunma: 1096
DÜNYA 18 Eylül 2018 13:04
Videoyu Aç Florence Kasırgası'nda Ölenlerin Sayısı Artıyor

ABD'nin doğu kıyılarını vuran Florence kasırgası, Carolina eyaletlerinde büyük hasar bıraktı. Ölü sayısı 32'ye yükseldi.

ABD’nin Atlas Okyanusu’nda başlayan Florence kasırgası karada büyük hasar oluşturdu. Kasırga nedeniyle şu ana kadar 32 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Geçen hafta Cuma günü karaya ulaşan kasırga şiddetini yitirmiş etki alanını artırmıştı. Buna karşın büyük hasar oluşturduğu açıklanmıştı.

Kasırganın başlangıcından bu yana milyonlarca insan evlerini terk etmek zorunda kaldı. Yiyecek ve yakıt sorunu yaşayan Kuzey-Güney Carolina eyaletlerindeki insanlar, marketlerin ve yakıt istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.

ABD'nin Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinin kıyılarında Cuma gününden beri etkili olan Florence kasırgası, karaya ulaştıktan sonra tropik fırtınaya dönüşmüştü

Tropik fırtınanın neden olduğu şiddetli yağış ve rüzgar, can kayıplarına yol açtı. Yetkililer, Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükseldiğini açıklanmış, Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Carolina'yı felaket bölgesi ilan ettiği ve gelecek hafta bölgeye ziyaret düzenleyebileceği belirtilmişti.

Sel nedeniyle Kuzey ve Güney Carolina'da birçok evi su bastı. Yetkililer, sel sularının bir metreye ulaşabileceği uyarısında bulunurken iki eyalette bir milyondan fazla kişi elektriksiz kalmıştı.

Kaynak : Dünya Bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder