Video Foto Galeri Yazarlar
21.8.2019 - Çarşamba

Fransa'dan Uyarı: Çocukları Bombayla Vurun, Kimyasal Silah Olmaz

Okunma: 2995
SURİYE 6 Eylül 2018 23:37
Videoyu Aç Fransa'dan Uyarı: Çocukları Bombayla Vurun, Kimyasal Silah Olmaz

Fransa Genelkurmay Başkanı Lecointre, Suriye'de başlatılan İdlib saldırısına ilişkin açıklamalarda bulunurken, Esed'i kimyasal silah konusunda uyardı.

KahveKitap

Fransa Genelkurmay Başkanı François Lecointre, Suriye'de başlatılan İdlib harekatına ilişkin yaptığı açıklamalar sırasında Beşşar Esed rejiminin kimyasal silahlar kullanması halinde kendilerinin rejim hedeflerini vuracağını söyledi.

Sivil ve çocukların da saldırılardan etkilendiği İdlib'e ilişkin Lecointre sivil hedeflerin konvansiyonel silahlarla vurulmasına ilişkin hiç bir açıklamada bulunmadı.

Lecointre, "Esat İdlib'de kimyasal silah kullanırsa, rejime ait hedefleri vururuz." dedi.

Beşşar Esed rejiminin yıllardır süren çatışmalarda, özellikle sivil unsurları hedef alarak defalarca katliam yaptığı, bu katliamlar sırasında kimyasal gazdan varil bombasına birçok savaş suçu sayılan silahı kullandığı biliniyor.

İdlib'e başlatılan Rus ve İran destekli saldırıyı DAEŞ operasyonu olarak ele alan Lecointre, önümüzdeki iki ay içerisinde DAEŞ'in sonunun geleceğini de söyledi.

François Lecointre, Suriye'de DAEŞ'in elinde bulunan son bölgelerin de Ekim ayı sonuna kadar temizlenmiş olacağını belirtti. "Eğer bu tekrar ederse, biz de tıpkı daha önce olduğu gibi rejime ait hedefleri vururuz" dedi.

Kaynak : haksöz

Haber var islah eder, haber var ifsad eder