Video Foto Galeri Yazarlar
22.2.2019 - Cuma

Fua-Keferya'daki Şii Milisler çıkmayı reddediyor

Okunma: 2756
ÖZEL HABER 1 Mayıs 2018 15:30
Videoyu Aç Fua-Keferya'daki Şii Milisler çıkmayı reddediyor

Fua-Keferya mücrim rejim kontrolündeki bölgelere çıkmayı reddediyor

NisaButikAdana
 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Hey’et Tahriru’ş-Şam ve İran destekli Rejim milisleri arasında varılan anlaşmaya göre;
1- Aralarında silahlılar da bulunmak üzere Fua-Keferya beldelerinden 1000 kişinin çıkarılması.
2- Yermuk Kampında muhasarada bulunan herkesin aileleriyle birlikte çıkarılması.
3- Sayıları 40’a varan #İştebrak köyü esirlerinin yarısının serbest bırakılması.

ve gruplar ile İran milisleri arasında varılan anlaşmadan sonra, Fua-Keferya sakinleri rejimin hakim olduğu bölgelere çıkmayı reddetti. Mesele sadece insani durumlardan ötürü 18 kişinin çıkarılmasıyla sınırlı kaldı ve içeride bulunan silahlı kişiler tarafından 19 otobüs içeride alıkonuldu.

Hey’et Tahriru’ş-Şam emniyet görevlilerinden Halid el-Humsi İba Ajansı’na özel yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Fua-Keferya kasabalarında muhasarada bulunan milisler, her iki bölgenin de tamamıyla boşaltılmasında ısrar etti. Biz ise durumumuz gereği bu öneriyi reddettik.”

el-Humsi devamla: Bölgenin tamamıyla boşaltılmasının, rejimin elinde bulunan esirlerimizle ilgili dosyalar nedeniyle reddedildiğini ve bunun diğer devrimci gruplarla yapılacak istişare ve görüşmeler olmadan gerçekleşemeyeceğini belirtti.18 kişi Fua-Keferya kasabalarından Mücrim rejim bölgelerine çıkarıldı. Bununla birlikte 1000 kişinin çıkarılması ittifakı doğrultusunda diğer halk ve silahlı milisler bölgeden çıkmayı reddetti.

Kuşatma altında bulunan Yermuk Kampı halkının ve savaşçıların özgür Kuzey Suriye bölgesine ulaşma anı;Kaynak : ISLAHHABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana