Video Foto Galeri Yazarlar
23.10.2017 - Pazartesi

Garipler Devrimi başlıyor!

Okunma: 7567
MISIR 10 Kasım 2016 07:58
Videoyu Aç Garipler Devrimi başlıyor!

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Talat Fehmi, Mısır muhalefetinin hayat pahalılığını protesto etmek için 11 Kasım Cuma günü başlatacağı “Garipler Devrimi” adlı eylemlere katılacağını açıkladı.

Mısır dışında ikamet eden Sözcü Fehmi “İhvan'ın 'Garipler Devrimi' adı altında 11 Kasım'da düzenlenecek gösterilere katılması Mısırlıların sokaklara çıkmasına bağlı.” dedi. Birçok sıkıntılara ve tutuklamalara maruz kalmasına rağmen İhvan'ın Mısır halkının içerisinde olmaya devam edeceğini kaydeden Fehmi, ülkenin sokak ve köylerinde sınırlı da olsa hala yapılan haftalık gösterilere dikkati çekti.

SOKAĞA ÇIKARSANIZ SİZİNLEYİZ!

Fehmi, “Buradan Mısır halkının bütün kesimlerine sesleniyoruz. Biz sizinleyiz. Eğer sokaklara çıkmaya, devrim yapmaya karar verirseniz sizinle beraberiz. Kararınız bu yönde değilse sizi sadık bir şekilde meydanlarda bekliyor olacağız. Değişim anahtarının sizin elinizde olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. Mısır'da ekonomik durgunluk ve enflasyon nedeniyle 11 Kasım'da “Fakirler devrimi” adı altında ülke çapında protesto gösterileri düzenlenmesi yönünde sosyal medyadan çağrılar yapılıyor.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |