Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

Gazze Çevresindeki Yerleşim Bölgelerinde 5 Yangın Çıktı

Okunma: 272
FİLİSTİN 16 Mayıs 2019 16:45
Videoyu Aç Gazze Çevresindeki Yerleşim Bölgelerinde 5 Yangın Çıktı

Bugün (16 Mayıs Perşembe) Gazze'deki gençlerin gönderdiği yakıcı balonlar yüzünden Gazze çevresindeki yahudi yerleşim merkezlerine ait alanlarda en az beş yangın çıktığı haber verildi.

KahveKitap
Siyonistlere ait bir radyonun verdiği bilgilere göre bugün sabahtan itibaren Aşkol, Şair Hnegef, Erez ve Sderot bölgelerinde Gazze'den gönderilen ve uçlarına yakıcı maddelerin takıldığı balonlar yüzünden beş yangın çıktı.

Dün de işgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine saldırmasına karşılık gönderilen balonlar ve yakıcı uçurtmalar nedeniyle 9 yangın çıkmıştı.

Yediot Ahranot gazetesinin verdiği habere göre dün Gazze tarafından gönderilen yakıcı balon sebebiyle çıkan bir yangında Alomim kibbutzunda (çiftliğinde) 400 dönüm buğday yandı.

Filistinli gençler işgal rejimiyle Filistin direnişi arasında kabul edilen ateşkese uyarak Gazze çevresindeki yerleşim alanlarına yakıcı balonlar ve uçurtmalar gönderme işlemini durdurmuşlardı.
Ancak işgal rejiminin anlaşmaya uymayarak Ramazan öncesinde Gazze'ye geniş çaplı saldırı düzenlemesi ve ardından kabul edilen ateşkesin şartlarına uymayarak dün Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen tamamen barışçıl nitelikli milyonluk Büyük Dönüş Yürüyüşü'ne saldırı düzenlemesi üzerine dünden itibaren tekrar başlattılar.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder