Video Foto Galeri Yazarlar
22.7.2019 - Pazartesi

Gazze Halkı Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurladı

Okunma: 584
FİLİSTİN 15 Ocak 2019 11:26
Videoyu Aç Gazze Halkı Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurladı

Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralanan ve aldıkları yaraların etkisiyle şehit olan iki Filistinli Gazze Şeridi’nde 14 Ocak Pazartesi günü törenle toprağa verildi.

KahveKitap
33 yaşındaki şehit genç Enver Muhammed Kadih ile 14 yaşındaki Abdurrauf İsmail Saliha’nın naaşları Han Yunus’taki Nasır Hastanesi’nden ve Gazze kentindeki Şifa Hastanesi’nden alınarak ailelerinin Huzaa beldesindeki ve Cibaliya Kampı’ndaki evlerine götürüldü.

Şehit Kadih’in cenaze namazı Huzaa beldesindeki El-Karye Camii’nde ve şehit Saliha’nın cenaze namazı ise Cibaliya Kampı’ndaki Eş-Şuheda Camii’nde kılındı.Şehit Kadih ve şehit Saliha’nın naaşları cenaze namazlarından sonra Huzaa beldesinde ve Cibaliya Kampı’ndaki Eş-Şuheda mezarlıklarında toprağa verildi.

Enver Muhammed Kadih geçtiğimiz haftalarda Han Yunus’un doğusunda Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde aldığı yaranın etkisiyle şehit oldu.

Abdurrauf İsmail Saliha ise geçen Cuma günü Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu yaralandı ve aldığı yaranın etkisiyle dün sabah şehit oldu.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder