Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Gazze’nin yeni lideri, Siyonist bakanın gözünü korkuttu

Okunma: 4193
FİLİSTİN 15 Şubat 2017 08:02
Videoyu Aç Gazze’nin yeni lideri, Siyonist bakanın gözünü korkuttu

Siyonist İsrail'in Enerji Bakanı Steinitz, İsrail Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada, Hamas'ın Gazze'deki yeni lideri Yahya Sinvar'a ateş püskürdü.

Siyonistlerin  Enerji Bakanı Yuval Steinitz, Hamas’ın Gazze’deki yeni lideri Yahya Sinvar ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Hamas ile yüzleşmemiz an meselesidir.” dedi.
 
Steinitz, İsrail Devlet Radyosu’na yaptığı açıklamada, Sinvar’ın Hamas’ın yeni Gazze sorumlusu seçilmesinin İsrail için tehlike arz ettiğini belirterek, “Acımasızlığı ve mücadeleci yapısı nedeniyle büyük bir tehlike arz ediyor. Hamas ile yüzleşmemiz an meselesidir.” dedi. 
 

SİYONİSTBAŞI NETANYAHU'NUN VEKİLİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yurtdışı ziyaretlerinde yerine vekaleten başbakanlık da yapan Steinitz, “Filistin tarafında ortağımız bulunmuyor. Hamas ile İŞİD arasında fark yok.” şeklinde absürt ifadeler kullandı. 

YAHUDİ İŞGAL BİRİMLERİNİ SAVUNDU

Steinitz, İsrail’in Batı Şeria’da Yahudi işgal birimi inşa etmeye devam edeceğini vurgulayarak, İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri inşa etmeyi sürdüreceğini ve ABD'nin de bu inşa faaliyetine itiraz etme gibi bir durumunun olmadığını dile getirdi.
 
Hamas’ın gerçekleştirdiği iç seçimler neticesinde Gazze’deki yeni lideri olan Sinvar, Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın ilk kurucularından sayılıyor. Sinvar aynı zamanda Hamas’ın güvenlik ve davet teşkilatı olarak isimlendirilen Mecd gücünün de kurucusudur.
Kaynak : Yeni Akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |