Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

Gevaş Kaymakamlığı İslami hassasiyete değil de güvenliğe takıldı!!!

Okunma: 11867
ÖZEL HABER 31 Mayıs 2019 11:39
Videoyu Aç Gevaş Kaymakamlığı İslami hassasiyete değil de güvenliğe takıldı!!!

Van’ın Gevaş ilçesinde düzenlenecek olan sapkın GezginFest festivali hakkında Gevaş Kaymakamlığı bir açıklama yayımladı.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Gevaş Kaymakamlığı İslami hassasiyeti bulunan Van halkının gelenek, görenek, kültür, inanç ve değerleriyle örtüşmeyen etkinliklere olan tepkisini görmezlikten gelerek söz konusu sapkın festivalin huzur ve güven ortamı oluşturulmaması dolayısıyla festivali düzenleyenleri uyardığı için halk arasında üzüntüyle karşılandı. Van'da ki duyarlı Müslümanların iradesinin hiçe sayıldığı ve öte yandan son yıllarda Van kültürünün tanıtılması adı altında bazı çevreler tarafından para kazanmak hırsıyla halkın gelenek, görenek, kültür, inanç ve değerleriyle örtüşmeyen etkinliklerin yapılması ile ilgili girişimler maalesef hız kazandı.


Kur’an-ı Kerim ayetleriyle alay edilen sapkın “Gezgin Fest Van” festivaline tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyürken, Van’da bulunan Müslümanlar ise iptal edilmesi beklenen fakat halen bilet satışları devam eden sapkın festival için bugün Cuma Namazı çıkışı kitlesel bir basın açıklaması ile festivale tepkilerini dile getirecekler.
 
Öte yandan Van Gençlik Festivali adı altında sapkın festivale duyarlı Müslümanların tepkileri devam ederken Gevaş Kaymakamlığı bu kadar tepkiye rağmen İslami hassasiyete değil de güvenliğe takıldı!!!
İşte o açıklama;
"0 - 23 Haziran 2019 tarihlerinde Gevaş İlçesinde Gezgin Fest  Van Gençlik Festivali yapılmasının planlandığı ilgili firma tarafından  sosyal medya aracılığı ile halka duyurulmuştur.
Planlanan etkinlik ile ilgili olarak Gezgin Fest yetkilileri davet edilmiş, yapılacak olan festivalde vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği açısından hizmetleri kaliteli, etkin ve eksiksiz olarak alabilmeleri adına görüşmeler yapılmış, 2018 Yılı Eylül ayında yapılan festivalde görülen aksaklıklar göz önüne alınarak ilgili organizasyon firması tarafından yapılması gereken hususlar ilgililere bildirilmiştir. ( Özel güvenlik görevlisi görevlendirilmesi, giriş kapısında izdiham oluşmaması,  X – ray cihazı, etkinlik alanı emniyeti, sağlık ve hijyen tedbirleri, trafik güvenliği, iletişim için koordinatör görevlendirilmesi vb. )
           
Gevaş Kaymakamlığı olarak 2018 yılında olduğu gibi bu yılda gerekli kolaylığın sağlanmasına karşın ilgili firma tarafından şu ana kadar üzerine düşen sorumluluklar yerine getirilmemiş, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında bir etkinlik geçirmeleri için gereken şartların hazırlanmasında ilerleme kaydedilememiştir.

Bu kapsamda ilgili organizasyon firması tarafından yerine getirilmesi gereken koşulların sağlanamaması durumunda etkinliğe izin verilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."Tags: VanFest, GezginfestVan, Gezginfest,VanGezginfest, Vandasapkınfestivalehayır,Van,Festivak,VanValiliği,Ahlakhareketi,VanSTK,DumanGrubu, Mohsen Namjoo

Kur’an-ı Kerimle alay eden Van’da ki Sapkın Festival İptal Edilsin!
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder