Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

GİYDİKLERİ T-SHIRT YÜZÜNDEN DAYAK YEDİLER

Okunma: 12545
GÜNDEM 1 Ocak 2017 00:21
Videoyu Aç GİYDİKLERİ T-SHIRT YÜZÜNDEN DAYAK YEDİLER

Adana OPTIMUM Alışveriş Merkezi Güvenlik görevlileri örneğine az rastlanır bir acemilik ve mesleki yetersizlik örneği sergileyerek giydikleri t-shirt nedeni ile gençlere saldırdı.

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Edindiğimiz bilgilere göre  Adana Optimum AVM’de, üzerinde “Müslüman yılbaşı kutlamaz” “Müslüman piyango oynamaz” yazılı tişörtlerle gezen gençlere aniden saldıran AVM güvenlik görevlileri az kalsın gençlerin ölümüne sebep oluyordu. Güvenlikçilerin saldırganlığına maruz kalan gençler  olayın şoku ile yaptıkları açıklamada “kendimizi karakola atmasaydık az kalsın öldürüyorlardı.” dediler.

Adana Optimum Alış veriş merkezinde meydana gelen olayda, olayı anlamak için avm’ye gelen Adana Rahmet derneği yetkilileri bu kez ikinci bir saldırı ile karşılaştı. Olayın büyümesi ve güvenlikçilerin saldırgan tavırlarının dizginlenememesi üzerine Adana’daki sivil toplum kuruluşları OPTİMUM AVM’ye boykot çağısı yaparak olayı kınadıklarını açıkladı.

Öte yandan mağdur gençlerin karakolda verdikleri ifadede optimum avm güvenlik biriminin saldırgan personellerinden şikayetçi oldukları öğrenildi.

STK yöneticilerinden Şeyhmus Özgün: "Yılbaşının dinimize ve kültürümuze uygun olmadığı mesajı içeren yazılı tişörtler ile farkındalık oluşturmak için Optimum AVM'ye girip sadece biraz dolaşmak istiyorlar. O arada güvenlikler etraflarını sarıp onları sıkıştırarak 'Kimsiniz niye geldiniz' gibi bir takım sorular soruyorlar. Kardeşlerimiz de 'Sadece gezip dolaşmak için geldik. Rahatsız olduysanız çıkabiliriz. Müsade edin gidelim. Gelmeyin.' diye cevap veriyorlar. Güvenlikler izin vermiyor. Daha fazla güvenlik personeli gelip gençleri bodrum kata çekip darpediyorlar. 20-25 güvenlik personeli birden tekme ve yumruklarla içlerinde 13 ve 15 yaşında gençler olan kardeşlerimize saldırıyorlar.. Kardeşlerimiz sadece gezmek için girdiler. Tişörtlerden rahatsız olup böyle bir eyleme girişti güvenlik personelleri. Olay hakkında bilgi almak için Optimum AVM'ye gelen kuruluşumuzun yetkilileri de aynı şekilde darp edildi. Bazı kardeşlerimiz yaralandı hastaneye kaldırıldı." sözleriyle durumu anlattı.

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |