Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

Göçmenler Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kaldı

Okunma: 335
DÜNYA 19 Kasım 2018 11:58
Videoyu Aç Göçmenler Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kaldı

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 40 civarındaki düzensiz göçmeni kurtarmak için operasyon başlattı. Yumurta Adası Nerede ve Nereye Bağlı?

KahveKitap

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 40 civarındaki düzensiz göçmeni kurtarmak için operasyon başlattı. Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, sabaha karşı Alo 158 ihbar hattını arayan bir düzensiz göçmen, bir adada 40 civarında kişiyle grup halinde mahsur kaldıklarını belirterek yardım istedi.

Konum sorgulaması sonucu ihbar mevkisinin, Kuzey Ege'de, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarındaki Yumurtalık Ada olduğunu tespit eden Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2 helikopter ve bir botla arama kurtarma faaliyeti başlattı. Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.

Yumurta Adası Nerede ve Nereye Bağlı?

Yumurta Adası Marmara bölgesinde yer almakta olup, Çanakkale iline bağlıdır. Yumurta Adası bağlı olduğu Çanakkale iline 67 kilometre mesafe uzaklıktadır.Yumurta Adası haritası konumu 40.4486 enlem ve 27.0961 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Kaynak : Dünya Bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder