Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Guantanamo'dan bir tutuklu Suudi Arabistan'a gönderildi

Okunma: 1502
GÜNDEM 20 Ocak 2017 09:30
Videoyu Aç Guantanamo'dan bir tutuklu Suudi Arabistan'a gönderildi

ABD Savunma Bakanlığı, Guantanamo'daki tutukevinden Cebran bin Sa'd el-Kahtani'nin Suudi Arabistan'a göndermesiyle tutuklu sayısının 41'e düştüğünü açıkladı.

Tutukluyu kabul ettiği için ABD yönetiminin Suudi Arabistan'a teşekkür ettiği belirtilen açıklamada, Kahtani'nin gerekli güvenlik ve insani tedbirler eşliğinde bu ülkeye ulaştırılacağı vurgulandı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın başkanlığı devralmadan önceki en önemli vaatlerinden biri Guantanamo'daki tutukevini kapatmaktı.

Başkanlık görevine başlamasından birkaç gün sonra imzaladığı kararnameyle tutukevinin bir yıl içinde kapatılması talimatını veren Obama, bu hedefine ulaşamadı.

TRUMP KARŞI ÇIKIYOR

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, hafta başında yapılan tahliyelerle ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Guantanamo'da bulunan mahkumların "çok tehlikeli" oldukları gerekçesiyle serbest bırakılmaması gerektiğini savunmuştu.

Trump mesajında, "Guantanamo'dan artık kimse serbest bırakılmamalı. Çok tehlikeli insanlar ve tekrar savaş meydanlarına gitmelerine izin verilmemeli." ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |