Meşal Başkanlığındaki Hamas Heyeti Türkiye Ziyaretini Tamamladı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 20 Haziran 2013 09:24

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti Türkiye ziyaretini tamamladı. Heyet, ziyaret sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer bazı yetkililerle görüştü.

Başbakan Erdoğan Hamas heyetini kabulünde Gazze'yi ziyaret edeceğini ve Filistin halkının direnişine desteğinin devam edeceğini söyledi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, dün akşam (19 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Hamas heyetinin Kahire'den sonra Ankara'ya yaptığı ziyaretin Filistin'deki gelişmeler hakkında bilgi vermek ve Hamas'ın bölgede yaşanan gelişmeler hakkındaki görüşlerini aktarmak üzere heyetin Arap ve İslam ülkelerine yaptığı ziyaretler kapsamında gerçekleştiğini belirtti.

Hamas heyetinin Ankara'da Erdoğan'la yaptığı görüşmeye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katıldı.

Hamas liderlerinden Usame Hamdan, Türkiye'nin Ortadoğu'da ve dünyada oynadığı stratejik ve önemli role dikkat çekerek, Halid Meşal'in Türkiye'deki görüşmelerinde işgal rejiminin Filistin halkına yönelik politikalarının ve özellikle de Kudüs, Filistin uzlaşısı ve benzeri önemli konuların ele alındığını söyledi.

Filistinhaber

https://www.islahhaber.net/haberprint/38559--35052.html