Afganistan İslam Emirliği Taziye Beyanatı

Kategori: ÖZEL HABER - Tarih: 27 Şubat 2017 23:15
Afganistan İslam Emirliği Taziye Beyanatı

Kunduz'da hava saldırısı sonucu şehit olan komutana İslam Emirliğinden taziye beyanatı

ISLAH HABER/ ÖZEL
Mütercim: @smyy_plt / Sümeyye Polat

 
 من المؤمنین رجال صدقوا ما عهدوا الله علیه، فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر وما بدلوا تبدیلا. (سورة الاحزاب ــ ۲۳ آية)
 
"Mü’minlerden bir kısım erkekler, Allah’a yaptıkları ahde (savaşta şehit oluncaya kadar sebat edeceklerine dair verdikleri söze) sadık kaldılar. Böylece onlardan bir kısmı verdiği sözü yerine getirdi (şehit oldu), bir kısmı da (şehit olmayı) bekliyorlar. Ve onlar, (ahdlerinden) bir şey değiştirmediler." (Ahzab,23)

İslam Emirliği Kunduz yöneticisi, samimi ve değerli El-Hac Molla Abdusselam Ahund, işgalci Amerikan kafirlerinin 26/02/2017 tarihinde Kunduz eyaleti Daşte Arçi bölgesinde düzenlediği korkak hava saldırısında şehit edildi. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.

Şehadet Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'in kendisinin de arzuladığı yüksek bir mertebe, Ömer, Osman, Ali ve Hamza(radiyallahu anhum) gibi muazzam insanların yürüdüğü yol olduğundan biz de Şehid Molla Abdusselam Ahund'un bu kutsal mertebe ile ödüllendirilmesini onun Allahu Teala tarafından kabul edilmesi ve Allah'ın ona rahmetinin bir işareti olarak düşünüyoruz.

Muhterem ailesine, yiğit arkadaşlarına, akrabalarına, İslam Emirliği mücahitlerine ve tüm ülke halkına Şehid Molla Abdusselam'ın şehadeti üzerine en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
 
İmam Buhari (rahimehullah) şehidin durumu hakkında şöyle rivayet eder:
قال رسول الله صلی الله علیه وسلم  لأم حارثة بنت النعمان ، وقد قتل ابنها معه يوم بدر ، فسألته أين هو ؟ قال : إنه فى الفردوس الأعلى. رواه البخاري
 
Allah'tan Şehid Molla Abdusselam Ahund'un şehadetini kabul etmesini ve ona firdevs cennetinde yüksek bir mertebe vermesini dileriz. Allah ailesine, akrabalarına ve İslam Emirliği mücahitlerine engin bir sabır, mahir bir ecir ve mübarek bir vekil bahşetsin, Amin.

Kunduz'un azadçısı Şehid Molla Abdusselam Ahund'un en büyük temennisi şehitlikti. Onun şehadeti  İslam Emirliği saflarını zayıflatmada sadece bir başarısızlık değil aksine birçok gencin daha İslam için fedakarlık ve şehadet alanına atılmasıyla sonuçlanacaktır. El-Hac Molla Abdusselam Ahund, feraset üzerine süregelen liderliği boyunca Allah'ın emrine tabi olmaları; dinlerini, ülkelerini ve özgürlükleirni düşmana karşı korumaları hususunda bir siper gibi çalışmaları hususunda binlerce Mücahidi eğitti
 
Şehid Molla Abdusselam Ahund İslam Emirliğinde muazzam bir samimiyet, dürüstlük, itaat, hürmet ile hizmet etmiş; İslami bir sistemin ikamesi yolunda zindanlara ve zorluklara katlanmış ve sorumluluklarını böylece yerine getirmiştir. İslam Emirliği bu heybetli ve muteber beşerin hizmetlerini asla unutmayacaktır ve tüm Mücahitleri Molla Abdusselam Ahund'un yolundan gitmeye teşvik edecektir.
 
Afganistan İslam Emirliği
30/05/1438 Hicri    27/02/2017 Miladi

https://www.islahhaber.net/haberprint/afganistan-islam-emirligi-taziye-beyanati-89472.html