Batı Yaka ve Kudüs’te 25 Filistinli Gözaltına Alındı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 28 Mayıs 2019 12:17
Batı Yaka ve Kudüs’te 25 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (28 Mayıs Salı) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 25 Filistinliyi gözaltına aldı ve çok sayıda evde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin dün gece Batı Yaka’da İsrail hedeflerine yönelik direniş eylemlerine karıştıkları için aranan 17 Filistinliyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal güçlerinin El-Halil kentinde gerçekleştirdiği baskın ve aramalar sırasında M-16 tipi silah ve mühimmat ele geçirildiğini öne sürdü.

İşgal güçlerinin Nablus vilayetinde evlere düzenlediği baskınlar sorasında direnişle bağlantılı olduğunu iddia ettiği 10 bin şikel paraya el koyduğu öğrenildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Cenin’in güneyindeki Arabe beldesine baskın düzenleyerek eski esir Muhammed Rauf Hamdan ve Mustafa Ahmed El-Arıda’yı gözaltına aldı ve evlerinde arama yaptı.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin En-Necah Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu sözcüsü Ahmed Muhammed Derviş’i Nablus’taki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Tulkerem kentinin kuzeyindeki Deir El-Ğusun beldesinde de En-Necah Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu üyesi İbrahim Eyyüb Ebu Şelhub’u gözaltına aldığı öğrenildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Kudüs kentinin doğusundaki Hızma köyünde 8 Filistinliyi gözaltına aldığını, evlere baskın düzenleyerek arama yaptığını söyledi.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/bati-yaka-ve-kudus-te-25-filistinli-gozaltina-alindi-249159.html