Batı Yaka ve Kudüs’te 9 Filistinli Gözaltına Alındı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 27 Mayıs 2019 11:48
Batı Yaka ve Kudüs’te 9 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal güçleri bu sabah (27 Mayıs Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptı ve 9 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 8 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Bildiride, işgal güçlerinin El-Halil kentinin kuzeyindeki El-Arrub Mülteci Kampı’nda gerçekleştirdiği baskın ve aramalar sırasında yerel yapım Karlo marka silah ele geçirildiği öne sürüldü.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin El-Halil kentinden Osman Mustafa El-Ca’beri ve Said En-Netişe’yi gözaltına aldığını, batıdaki İzna beldesinde eski esir Lüey Sami Et-Tumeyzi’nin evine baskın düzenlediğini söyledi.

İşgal güçleri, El-Halil’in güneybatısındaki Dura beldesinin Sencer semtinde Uday Eş-Şerebati’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Humeyde Cemil Tahayine isimli genci de Cenin kentinde ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Cenin’in batısındaki Seyletu’l-Harisiyye beldesine düzenlediği baskın sırasında çok sayıda göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

İşgal güçleri Ramallah’ın kuzeybatısındaki Deir Ebu Meşal köyünden Ahmed Ata ve Amr El-Far isimli gençleri, Kudüs’ün kuzeybatısındaki Katanna köyünden de Heysem El-Fakih’i gözaltına aldı.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/bati-yaka-ve-kudus-te-9-filistinli-gozaltina-alindi-249145.html