Bayındırlık ve İskân Bakanlığı: İşgalci İki Günde 880 Evi Tamamen veya Kısmen Yıktı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 14 Kasım 2018 13:28
Bayındırlık ve İskân Bakanlığı: İşgalci İki Günde 880 Evi Tamamen veya Kısmen Yıktı

Gazze’deki Bayındırlık ve İskân Bakanı Müfid El-Has ayine, Siyonist işgal güçlerinin Gazze’yi iki gün yoğun bir şekilde bombalamaları sonucu ilk değerlendirmelere göre 880 evin tamamen veya kısmen yıkıldığının anlaşıldığını söyledi.

Dün (13 Kasım Salı) akşam son saldırılarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan El-Hasayine, “sahada sürdürülen çalışmaların ardından yapılan ilk değerlendirmelere göre Siyonist işgalcinin iki günlük saldırılarından 80 ev tamamen yıkılmış, 50 ev büyük oranda, 750 ev de orta ve hafif derecede hasar görmüştür” dedi.

Has ayine hasarların büyük bir bölümünün Gazze şehrinde meydana geldiğini, bakanlığa bağlı ekiplerin enkaz kaldırma ve yolları açma çalışmalarına başladığını ifade etti.

Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarda bulunan işgal güçlerinin yoğun bombardımanın da 7 Filistinli şehit oldu, onlarca bina da yerle bir oldu.

Direnişin güçlü ve acıtıcı misillemede bulunmasından sonra Mısır’ın arabuluculuğuyla ateşkes sağlandı.

 
Kaynak : Şarku'l Avsat

https://www.islahhaber.net/haberprint/bayindirlik-ve-isk-n-bakanligi--isgalci-iki-gunde-880-evi-tamamen-veya-kismen-yikti-236380.html