Cenin'de Meydana Gelen Şiddetli Çatışmalarda 2 Kişi Yaralandı 4 Kişi Tutuklandı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 13 Mayıs 2019 12:50
Cenin'de Meydana Gelen Şiddetli Çatışmalarda 2 Kişi Yaralandı 4 Kişi Tutuklandı

Bugün (12 Mayıs Pazartesi) sabah Batı Yaka bölgesinin kuzey kısmında yer alan Cenin'de meydana gelen çatışmalarda iki kişi işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralanırken birçok kişi de atılan göz yaşartıcı gaz bombalarından etkilendi.

İşgal güçlerinin çatışmalarda dört kişiyi de tutukladıkları ve tutuklananlardan birinin direnişin ileri gelen komutanlarından olduğu belirtildi.

Yerel kaynakların Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine verdiği bilgilere göre bugün sabah onlarca işgalci askerin Cenin mülteci kampına baskın düzenlemesi ve evlerde aramalar yapmaları üzerine patlak veren çatışmalar Cenin mülteci kampından Cenin şehrindeki Askeri ve Hayfa caddelerine doğru yayıldı.

Çatışmalar esnasında, işgal zindanlarında daha önce 15 yıl kalmış ve sadece birkaç ay önce zindandan çıkmış, aynı zamanda muhtelif hastalıklardan muzdarip olan, İslami Cihad Hareketi komutanı Halid Ebu Zine'nin gözaltına alındığı belirtildi.

İşgal güçleri ayrıca Firas El-Vahdu, Ahmed El-Hafiz ve Ahmed Ebu'l-Azmi isimli gençleri evlerinde yaptıkları arama esnasında gözaltına aldılar.

İki gencin işgal askerleri Hayfa Caddesi'ne çekilinceye kadar onlara karşı mücadele etmesi dikkat çekti. 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/cenin-de-meydana-gelen-siddetli-catismalarda-2-kisi-yaralandi-4-kisi-tutuklandi-248921.html