Irak ordusu sivilleri vuruyor: 42 Kişi Hayatını Kaybetti

Kategori: IRAK - Tarih: 12 Aralık 2016 06:53
Irak ordusu sivilleri vuruyor: 42 Kişi Hayatını Kaybetti

Hükümete Bağlı Hava Kuvvetleri Sivilleri Hedef Almaya Devam Ediyor: 42 Sivil Hayatını Kaybetti

Hükümete bağlı savaş uçakları, Ninova muhafazasında yer alan Musul şehrinin güneybatısında Hadar kazasına bağlı Tel Abate nahiyesine bu sabah düzenlediği hava saldırısı sonucu 40 kişiden daha fazla sivilin hayatını kaybettiği rapor edildi.

Bölgede görev yapan haber ajanslarının aktardığı bilgiye göre hükümet ordusuna bağlı hava kuvvetleri zikri geçen bölgeye hava saldırısı düzenledi. Saldırı sonucu genelini kadın ve çocukların oluşturduğu 42 sivil hayatını kaybederken onlarca yaralı olduğu ifade edildi. Söz konusu kuvvetler tarafından düzenlenen hava saldırısı sonucunda sivillere ait bazı evlerin yıkılıp kullanılmaz hale geldiği bilgisi paylaşıldı.

Kaynaklar, bölge halkının öfkeli bir şekilde hava saldırısı yapılan bölgelerdeki enkazın altından hayatını kaybedenlere ait cesetleri hızlı bir şekilde çıkardığını ekledi. Ninova halkını IŞİD özgürleştireceği yalanını kullanarak uçaklarıyla korkunç katliamlar işleyen hükümet, bölge halkı tarafından şiddetli bir şekilde eleştirildi.

Hükümet ordusuna bağlı hava kuvvetlerinin dün Enbar muhafazasının batısında yer alan Kaim kazasında bulunan çarşıya düzenlendiği hava saldırıları sonucunda genelini kadın ve çocukların oluşturduğu en az 200 sivilin yaşamını yitirdiği ve yaralandığı biliniyor. Hava saldırıları sonucunda sivil yerleşim bölgelerindeki evlerde ciddi hasarın meydana geldiği gelen bilgiler arasında.

Kaynak : Heyet NET

https://www.islahhaber.net/haberprint/irak-ordusu-sivilleri-vuruyor--42-kisi-hayatini-kaybetti-88389.html