İşgal Güçleri Batı Yaka’da 10 Kişiyi Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 21 Haziran 2019 13:40
İşgal Güçleri Batı Yaka’da 10 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün sabah (20 Haziran Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında 10 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan dokuz kişiyi gözaltına aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeyindeki Ebu Şuheydim beldesinde iki kişiyi ve batısındaki Ra’s Kerker beldesinde bir kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Nablus kentinde de üç kişiyi gözaltına aldığı ve gözaltına alınanlar arasında Asker Kampı sakinlerinden Şeyh Taha Ahmed Katnani’nin de olduğu öğrenildi.

Şeyh Taha Ahmed Katnani’nin işgal güçlerinin üç yıl önce Havara askeri kontrol noktasında bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla şehit ettiği Eşrakat Katnani isimli genç kızın babası olduğu kaydedildi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesinde bir kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Filistinli kaynaklar, işgal ordusunun Ramallah’ın El-Misyaf Mahallesi’nde bir binayı kuşatarak iki genci gözaltına altına aldığını, işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma yaşandığını söyledi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’de de bir kişiyi gözaltına aldığı, Ayide Kampı sakinlerinden Ammar Ebu Akar ve Mecdi Ebu Akar’ı ifade vermeye çağırdığı belirtildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/isgal-gucleri-bati-yaka-da-10-kisiyi-gozaltina-aldi-249506.html