İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 1 Temmuz 2019 17:03
İşgal Güçleri Batı Yaka’da 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (1 Temmuz Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 7 kişiyi gözaltına aldı.

İşgal rejimi medyası, işgal ordusunun Batı Yaka’da direniş eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişileri gözaltına aldığını öne sürdü.

Medya kaynakları, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Ramallah kentinin kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na baskın düzenlediğini ve iki genci gözaltına aldığını bildirdi.

Kamp sakinlerinden edinilen bilgiye göre, işgal güçleri iki gün sonra serbest bırakılması beklenen Hamas lideri Bacis Nahle’nin oğlu Muhammed Bacis Nahle’yi ve Uday Ziyad Alyan’ı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Ramallah’ın batısındaki Deir Ebu Meşal köyüne baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı, ev sakinlerini sorguya çektiği öğrenildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Cenin kentinin güneyindeki Meyselun beldesine baskın düzenlediği ve Filistinlilere ait bir traktöre el koyduğu, baskın sırasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Tevfik Rıfat Rubayia’nın evinde arama yaptığı ve ev sakinlerini sokak ortasında sorguya çektiği bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/isgal-gucleri-bati-yaka-da-7-kisiyi-gozaltina-aldi-249652.html