İşgal Güçleri Kudüs’te 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

Kategori: FİLİSTİN - Tarih: 3 Temmuz 2019 10:10
İşgal Güçleri Kudüs’te 7 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün (2 Temmuz Salı) Kudüs kentinin çeşitli bölgelerinde yedi kişiyi gözaltına alarak sorguya çekmek üzere güvenlik merkezlerine götürdü.

İşgal güçlerinin Doktor Imad Şebbane’yi Mescid-i Aksa’nın güneyinde yer alan Silvan beldesindeki Aynu’l-Levze Tıp Merkezi’ne baskın düzenleyerek gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Silvan beldesi Vadi Er-Rebabe Mahallesi’nden 27 yaşındaki Tarık Seade El-Abbasi’yi, Kudüs’ün güneydoğusundaki Cebel El-Mukebbir Mahallesi’nden 16 yaşındaki Remzi Ceabis ve 21 yaşındaki Luey Ceabis kardeşleri gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin dün ayrıca Kudüs’e bağlı El-İseviyye beldesinde Fadi Tarık El-İsavi, Salih Naim Muheysin ve Emir Derbas isimli gençleri gözaltına aldığı belirtildi.

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri her gün Batı Yaka ve Kudüs’te özellikle gece geç saatlerde ve sabahın ilk saatlerinde baskınlar düzenliyor.

Baskınlar sırasında evlerde ve işyerlerinde arama yapan işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar veriyor ve ev sakinlerine kötü muamelede bulunuyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

https://www.islahhaber.net/haberprint/isgal-gucleri-kudus-te-7-kisiyi-gozaltina-aldi-249677.html