Küçük Yüreklerden Kocaman Dersler

Kategori: ÖZEL HABER - Tarih: 12 Aralık 2016 18:55
Küçük Yüreklerden Kocaman Dersler

... Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöpler gibi hiçbir ağırlığı olmayan çer-çöpler durumunda olacaksınız...


"Hz. Sevban (ra), anlatıyor. Resulullah (sav) buyurdular ki: 'Size çullanmak üzere yabancı kavimlerin, tıpkı sofraya üşüşen yiyiciler gibi birbirlerini çağıracağı zaman yakındır.'

Orada bulunanlardan biri, 'O gün sayıca azlığımızdan mı?' diye sordu.

'Hayır' buyurdular. 'Bilakis o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöpler gibi hiçbir ağırlığı olmayan çer-çöpler durumunda olacaksınız. Allah düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak ve sizin kalplerinize zaafı atacak!'

'Zaaf da nedir ey Allah'ın Resulü?' dendiğinde, Hz. Peygamber, 'Dünya sevgisi ve ölüm korkusu' buyurmuştur." (Ebu Davud, Melahim, 5)

Günümüz çerçevesinde bu hadis ne kadarda çok şey anlatıyor, İzlenen şu video'da ne kadarda anlamlı mesajlar var anlayabilene! Müslümanların çokluğuyla sevinen bir dinin mensubuyuz bugün. Lakin bu çokluk hadis'te geçen ''bir selin getirip yığdığı çer-çöp'' misalindeki gibidir. Bugün Alimlerin suskunluğunu, toplumların uyuşukluğunu ne güzelde anlatmış bu çoçuklar. Müslümanların ben değil biz olması gereken zaman diliminde aslında büyüklere bu küçüçük yürekler kocaman bir ders veriyorlar. 

Ayrışmayla, kutuplaşmayla ve Ümmetin Alimlerinin sessizliğiyle olmayacağını ''en az bizim kadar birlikte hareket etmeniz gerektiğini'' bildiriyorlar bizlere. Sevgili kardeşler; bazen sayfalarca dolu kitaplarda anlayamadiğimiz bir konuyu ne güzelde ifade etmiş Resulullah (s.a.v) hadis'inde İslam dünyası bugün çokluğuyla övünüpte yanı başında zulüm, işkence katliamlarla karşı karşıya olanları görmüyorsa eğer hiçbir ağırlığı olmayan çer-çöp'ten ibarettir aslında.

Bu hususta yükün çoğu İslam Ümmetinin Alimlerine düşüyor. Sizler sessizliğinizi bozmadan, uyuyan toplumları harekete geçirmeden bu kara ve zor günler geçecek değildir. Artık dünya sevgisi ve ölüm korkusunu bir kenara bırakın ve Allah'ın Resulu (s.a.v) ilahi metoduna sımsıkı sarılın. Unutmayınki ''bu din ne kadar ilahi ise, bu dinin metoda o kadar ilahidir.'' Sarılınki bu kara günler, aydınlıklara dönüşsün.

Kaynak : ISLAH HABER

https://www.islahhaber.net/haberprint/kucuk-yureklerden-kocaman-dersler-88397.html