Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Haksız olan 11 bini gördüler, Şahımerdan Hoca'yı göremediler

Okunma: 1616
ÖZEL HABER 29 Aralık 2017 12:31
Videoyu Aç Haksız olan 11 bini gördüler, Şahımerdan Hoca'yı göremediler

Fetö örgütünün Bylock kullanımıyla ilgili mağdur ettiği 11bin 480 kişi hakkında tahliye kararları çıkmaya başladı. 20 yıldır Fetö mağduru Şahımerden Hoca'nın mağduriyeti devam ediyor.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Türkiye'de Fetö terör örgütünün kullanmış olduğu haberleşme sistemi Bylock deşifre olduktan sonra, kendi kadrolarını koruyabilmek adına yaptığı 11 bin 480 kişinin iradesinin dışında yüklenen Bylock programlardan mağduriyetler oluşmuştu.

Bu mağduriyetler kapsamında TUBİTAK çalışanı olduğu öne sürülen ve kendilerini gizlemek amacıyla bu hile'ye başvurulduğu tahmin edilen kişi soruşturma kapsamında arandığı ve yurt dışına kaçtığı öğrenildi.

11 bin 480 kişinin iradesi dışında yüklenen Bylock programlarında Fetö'nun kurmuş olduğu oyun ortaya çıkarken, mağduriyetlerin giderilmesine yönelik adımlar atılırken, tahliye kararları çıkmaya başladı.


20 YILDIR BYLOCK BİLE YÜKLEMEYEN YÜZLERCE KİŞİNİN MAĞDURİYETİ SÜRÜYOR

28 Şubat ve Fetö'nun kumpaslarıyla mağdur edilen Şahımerdan Sarı Hoca ve 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetleri devam ediyor. Bylock yükledi iddiasıyla cezaevlerine konulan kişilerden daha suçsuz durumda olan Şahımerdan Sarı Hoca ve 28 Şubat mağdurları yakalaşık 20 yıldır kendileri için atılacak adımlar için beklemekte.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "ByLock örgüt içi gizli haberleşme amacıyla geliştirilmiş ve bu özelliğiyle yürütülen soruşturmalarda örgüt üyeliğinin ispatında başvurulan önemli bir delildir. Uygulamanın bu özelliği ile delil değeri Yargıtay içtihatlarıyla da teyit edilmiş, kişilerin bu ağa dahil olduğunu kesin kanaate ulaştıracak teknik verilerle tespiti halinde örgüt üyeliğinin dayanağı olacağı ortaya konulmuştur" denildi.


Ortada bir örgüt olmadığının ve örgüt olmadığı gibi bir suçunda bulunmadığını savunan Başsavcılık yaptığı açıklamayla tahliyelerin önünü açmış oldu. 28 Şubat ve Fetö mağduru kişilerin 20 Yıldır mağduriyetleri devam ederken, örgüt olmadığı ve örgütsel faaliyetlerde bulunmadığı defalarca açıklanmasına rağmen, serbest bırakılmalarına, mağduriyetlerinin giderilmesi yönelik adımların atılması halen beklenmektedir.

Haksız durumda Bylock yükledi, iddiasıyla cezaevlerinde 15 aydır bulunan kişilerin yetkililer tarafından görünmesi, fakat 20 yıldır haklarında iddia bile olmayan Müslümanların mağduriyetlerinin devam etmesi aynı adımlarında Şahımerdan Sarı Hoca ve diğer Müslümanlar için atılacak mı sorusunu akıllara getiriyor?

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana