Video Foto Galeri Yazarlar
24.2.2020 - Pazartesi

Haleb’de yaşayan şii aile'ler dahi esed rejiminden şikayetçi

SURİYE 9 Eylül 2018 20:40
Videoyu Aç Haleb’de yaşayan şii aile'ler dahi esed rejiminden şikayetçi

İşgal Altındaki Haleb’te Yaşayan Şii Bir Ailenin Nusayri Rejiminden Şikayetleri Bölgede Bulunan Halkın Ne Kadar Büyük Bir Sıkıntı Içerisinde Olduğunu Ortaya Koydu.

“Haleb Halkı Şikayetleri” adlı Facebook hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımda, İran tarafından finanse edilen “Bakır Tugayı” mensuplarından Şii bir ailenin mücrim rejim başkanı ve Haleb valisine yöneltilen bir şikayet paylaşıldı.

Maruzatta, Deneş ailesinin halka kötü muamelede bulunduğu, haraç istediği, Kutli ve Baron caddelerinde bulunan dükkan sahiplerinden silah zoruyla para tahsil ettiği belirtildi. İlgililere, halkın durumuyla ilgilenmeleri ve haklarını korumaları görevlerini hatırlattı.

Devamla şunları söyledi: “Bu kimselerin mahalleden gitmelerini, en hızlı zamanda ellerinde bulunan hafif silahların ve el bombalarının alınmasını istiyoruz. Bu kimseler hafif ve ağır silahlar taşımaktalar, adam öldürmekteler, hırsızlık yapmaktalar ve tecavüz etmekteler. Aynı zamanda uyuşturucu ve silah ticareti yapmaktalar.”

Birkaç gün önce bu aile Nusayri rejimi polislerinden cinayet biriminde görev yapan “Ali Muhammed Cadu İbrahim”i, bir genç kıza tecavüz eden aile fertlerinden birisini tutukladığı için öldürmüştü.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM