Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Halep artık bir harabe | FOTO

Okunma: 3756
SURİYE 7 Ekim 2016 16:44
Videoyu Aç Halep artık bir harabe | FOTO

Halep'te havadan çekilen görüntüler Temmuz 2012'den bu yana ağır saldırı altında olan kentin Tarık el-Bab semtindeki yıkımı gözler önüne serdi

Suriye'nin kuzeyinde 4 yıldır Beşşar Esad rejimi, son 1 yıldır da Rusya'nın şiddetli saldırılarına hedef olan Halep'teki tahribat, havadan görüntülendi. 

Ekiplerinin insansız hava aracı (İHA) ile çektiği görüntüler, Özgür Suriye Ordusu'nun Halep'e girdiği 22 Temmuz 2012'den bu yana ağır saldırı altında olan kentin Tarık el-Bab semtindeki yıkımı gözler önüne serdi.

Görüntülerde, bazı bölgeleri tamamen harabeye dönmüş Tarık el-Bab semtinde tüm saldırılara rağmen evlerini terk etmeyen insanlar da bulunuyor.

Rejim saldırılarında yıkılmış evlerin enkazında oynayan çocukların bulunduğu, sokaklarda araçların, bisikletli çocukların da yer aldığı görüntülerden semtte bombardımanlardan etkilenmeyen tek bir bina bile kalmadığı anlaşılıyor.

İHA ile çekilen görüntüde, harabeye dönmüş bir evin yıkılmayan duvarındaki "Sonsuza kadar özgürlük. 11 Mart 2015'' yazısı dikkat çekiyor.

Bölge sakinlerinden Adnan Rifai, Esad güçlerinin Tarik El Bab semtine çeşitli silahlarla saldırdığını belirtti. Saldırılar nedeniyle bölgenin harabeye döndüğünü ifade eden Rifai, "Rejimin tüm bombardımana rağmen evleri terk etmeyenler de var bu bölgede'' dedi.

Son dönemlerde Esad rejimi ve müttefikleri Halep'e ''nüfuz edici'' bombalarla saldırıyor. Saldırıya maruz kalan bölgelerde 5-7 metre derinliğinde çukurlar oluşuyor.

halep harabe fotoğrafları ile ilgili görsel sonucu

halep harabe fotoğrafları ile ilgili görsel sonucu

halep harabe fotoğrafları ile ilgili görsel sonucu

aleppo destruction ile ilgili görsel sonucu

aleppo destruction ile ilgili görsel sonucu

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |