Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Halep Soykırımı ve Uyuyan Ümmete Sesleniş - Abdullah Muhaysini

Okunma: 4844
ÖZEL HABER 2 Ekim 2016 19:27
Videoyu Aç Halep Soykırımı ve Uyuyan Ümmete Sesleniş - Abdullah Muhaysini

İran'ın organize ettiği Şii birliklerinin, Esed Ordusu'nun ve Rusya'nın kuşattıktan sonra soykırıma başladığı Halep'in konu edildiği haftalık Şam'da Bu Hafta programı. Mücahit Şeyh, Dr. Abdullah Muhaysini..

HABER MERKEZİ / ISLAH HABER

Bugünkü bölüm özel bir bölüm olacaktır. Şuanki durumu özetleyen önemli video kesitlerini siz değerl itakipçilerimize sunuyuruz

 

 

Suriye'de rejim güçlerine karşı mücadele eden Suud asıllı Dr. Şey el Abdullah el Muhaysini, düzenli olarak yapmuış olduğu televizyon programında, bu sefer ümmete sesleniş konuşması yaptı.

Halep'in yaşamış olduğu soykırıma dikkat çeken Fetih Ordusu Şer'i kadılarından Muhaysini, Suriye'nin Şiiler tarafından işgali karşısında, ümmetin uykudan uyanması çağrısından bulundu.

Muhaysini'in bu haftaki konuşmasının ana başlıkları şu şekilde;

1- Halep'teki Sivil Katliamı
2- Amerika Kuzeye Girerek Devrimi İkiye mi Böldü?
3- Fetih Ordusu Halep'i Bırakıp Hama'ya mı yöneldi?
4- Halep'teki Sivil Savunma 'Mücahitleri'
5- Nasr'eş-Şeytan: "Siyasi Hiçbir Çözüm Yok"

İşte Muhaysinin Özgür Suriye Ordusu televizyonunda gazeteci Ebu Ömer'e yaptığı konuşmanın tam metni ve videolu altyazılısı:

Esselâmu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu, Merhabalar sevgili seyirciler. Şam’da Bu Hafta Programı’na hoş geldiniz. Bu bölümü savaşın sürdüğü Güney Halep kırsalı cephesinin ilk saflarında çekiyoruz. Allah’tan mücahitleri korumasını dileriz.

Mücahit Şeyh Dr. Abdullah Muhaysini’yi konuk ediyoruz. Merhabalar Şeyh. Merhabalar hoş geldiniz. Nasılsınız? İnşallah iyisinizdir. Allah sizi korusun. Allah sizi yaşatsın Şeyh. Tabii bu bölüm istisnai bir bölüm olacaktır. Şu anki durumu özetleyen önemli video kesitleri sunacağız. Aynı şekilde Fetih Ordusu’ndaki yeni gelişmelerle ilgili konuşacağız. Ve Şam sahasındaki ilim talipleri ile ilgili neler olduğunu [konuşacağız]. Şimdi sözü size veriyorum Şeyh, çünkü biz şu anda çatışmaların yaşandığı Halep kırsalındaki bir hattayız.

Merhabalar Ebu Ömer, Allah senden ve benden kabul buyursun. Ve merhabalar doğusundan batısına yeryüzündeki kardeşlerimiz, merhabalar nöbetlerdeki mücahitlerimiz, bu nöbet noktasındakiler ve başka noktalardaki tüm mücahitlerimiz. Merhabalar Halep’te sebat eden halkımız. Bu nöbet noktasından size mesajlar iletmeye niyetlendik. Muhakkak ki bizler sizinleyiz, nöbet noktalarında, mevzilerde ve hendeklerde. Allah subhânehu ve teâla bizi size kavuşturduğunda ve topraklarınızda şükür secdesi yaptığımızda âlemlerin Rabbine hamd edeceğiz. Vallahi kalplerimiz sizlerle ve acımakta. Ve uğradığınız felâketler bizi de etkilemekte. Ve hissettiğiniz acılar bizim de canımızı acıtmakta. Muhakkak ki Allah, bizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır ve yüz üstü bırakmayacaktır. Ve muhakkak Allah, dua edeni hayal kırıklığına uğratmayacaktır ve kendisine yalvaranları cevapsız bırakmayacaktır. Ve O, âlemlerin Rabbi’dir. Doğusundan batısına tüm kardeşlerimiz Allah sizi yaşatsın.

Programımıza başlamadan önce Halep şehrinden kötü görüntüler içeren bu video kesitleri için duracağız.

Nuceba militanlarının başkanı Halep’teki kuvvetlerini gösteriyor ve Halep’in Şii olduğunu ilan ediyor. 

Şiilerin Ehli Sünnet’e meydan okudukları ve Halep’i Şii ilan ettikleri videoya koydukları müziği, videodan kaldırdık.

Müslüman, elinden ve dilinden emin olunan kişidir. Müslüman zorunda kalmadığı sürece silâh taşımaz, kendini veya mazlumları korumak zorunda kalmadıkça. Biz zulme uğrayanlarız ve silah taşıyoruz ki mazlumları koruyabilelim, hakkı savunabilelim, insanları koruyabilelim, maalesef Batı ajandaları ve Arap fonlamasıyla içeriden yıkmaya uğraştıkları İslâm’ı savunabilelim.

Sevgili Şeyhimiz, Halep Şii mi olmuştur? Halep Sünni’dir. İslâm’ın torunları tarafından fethedilmiştir. Selahaddin ve onunla birlikte olanlar, Halid bin Velid r.a. fethetti. Allah'ın izniyle Halep Ehli Sünnette tek kişi kalmayıncaya kadar Sünni kalacaktır. Sen bu manzaraya kötü dedin. Ben bu manzaraya kötülerin en kötüsü diyorum. Şu gördüğümüz tanımlayabilmek mümkün değildir. Bu tüm Ehli Sünnet’e mesajdır. Allah için size söylüyorum, ne zaman uyanacaksınız? Esed'in tarafında duran mütereddit yiğit Suriyeliler ne zaman Ehli Sünnet’in, mücahitlerin yanında duracaksınız? 

Uyuyanlara mesajdır. İslam âlemindeki tüm Sünnilere mesajdır. Neyi bekliyorsunuz? Râfızilerin büyüğü Ekber Ka'bî (Allah ona lanet etsin) geliyor ona kapalı havaalanları açılıyor cesetlerimizin üzerine basıyor. Kutsallarımızı ve mescitlerimizi kirletiyor. Size Irak yetmiyor mu? Irak'taki üzüntülerimiz size yetmedi mi? Yemen'de Râfızi Husilerin yaptıkları size yetmiyor mu? Lübnan’da olanlardan ibret almadınız mı? Kendisinden başka ilah olmayan Allah'a yemin olsun ki ey Ehli Sünnet! Eğer uyanmazsanız bu Rafızi Ka'bî beraberinde Kasım Süleymani ve düğer liderleriyle (Allah onlara lanet etsin) beraber Ehli Sünnet'in şehirlerini kirletecekler şehirlerin için kirletecekler necis edecekler. Dedeleri Rafızi Karamitlerin Hacer-ul Esved'i çaldığı gibi çalacaklar. Ey Ehli Sünnet ne zaman uyanacaksın? Vallahi bunlar sizin önderiniz Ebubekir r.a. ve önderiniz Ömer r.a.'a lanet ediyor. Anneniz Ayşe r:a.'ya lanet ediyor ona en iğrenç iftiraları atıyorlar. Siz ne yapıyorsunuz? Siz ne yapıyorsunuz? Ey Ehli Sünnet! Bağırarak diyorlar ki Halep Şii oldu. Ama Allah’ın izniyle Ehli Sünnet gençleri bağıracak ve Halep'in Sünni olduğunu söyleyecek. Allah’ın izniyle Sünni kalacak. Ancak Allah, Halep'i desteksiz bırakanları cezalandıracak. Suriye'de veya Suriye dışından Halep'i ve halkını terk edip uzağa göç eden Suriyeli gençleri cezalandıracak. Şikâyetlerimiz Allah’adır.

Şam ehline mesajınız?

Şam ehline gelince onlar ki sabır ile direnen yiğitlerdir. İnşallah sizler ile beraber olduğumuzu söylemek için bu mevziden, bu ribat kulübesinden ve bu hendeklerden mesajımızı yolluyoruz. Vallahi enkaz altındaki parçalanmış ceset ve cüsseleri gördüğümüzde: “Ey Allah’ım kardeşlerimizi desteksiz bıraktığımız için bizi bağışla” sözünden başkasını söyleyemiyoruz. Ancak Allah şahittir ve Allah biliyor ki son Halep kuşatmasından sonra sakin durmadık. Seferber olup toplandık, konuştuk, bağlantılar kurduk ve hatırlattık. Ümmetimizin bizi desteksiz bırakmasını da Allaha şikâyet ediyoruz. Ey Halep ehli hayır ile iyimser olunuz. Âlemlerin Rabbi olan Allah'ın izniyle Halep içindeki yiğitlerinden savaşın her yönden kızışması için baskınlar yapmaya başlamalarını bekliyoruz. Allaha kendinizden hayır gösteriniz Ey Halep ehli azminizi (gayretinizi) ve moralinizi yüksekte tutunuz ve biliniz ki Allah kiminle beraber ise Allah onu boşa çıkarmaz. Ve biliniz ki sizler mazlumsunuz. Ve bir zaman geçse de Allah mazluma yardım edeceğine dair kendi izzetiyle kasem etmiştir. Ey Halep ehli vallahi Halep topraklarında birbirimizle kucaklaştığımızı ve üzerinde şükür secdesi ettiğimizi görür gibiyim ve bu Allah için zor bir şey değildir. Sabrediniz, ibadetlerinizi, itaatlerinizi ve âlemlerin Rabbi olan Allah'a yakarışlarınızı çoğaltın. Halep içerisinde cihada çıkmayan hiçbir genç de kalmasın. Ey yiğit kardeşim cihada şimdi değilse ne zaman çıkacaksın Sen şimdi Ekrem el-Kabi'nin Allah onu rezil rüsva etsin senin toprağına bastığını, Nebinin ashabına sövdüğünü görürken hala neyi bekliyorsun ey İslam'ın yiğitlerinden olan yiğidim. Muaskerlere katıl ve harp için hazırlıklarınızı yapın. Ve Müjdelenin Allahın izni ile âlemlerin Rabbi olan Allah bizlere yardım edecektir. Allahümme âmin. Sevgili Şeyhim müsaadenle Halep şehri içinden görüntüler vermek için seni bekleteceğiz.

İnsanlar fırın kuyruğunda sırada idiler ve hepsi sivil idi. Hiçbir terörist veya silah taşıyan biri yoktu. Ekmek kuyruğunu füzelerle vurdular. Ayrıca ölüleri ve yaralıları taşıyan ilk yardım ekibimizden de füzelerden ötürü kayıplar oldu. Bazıları şehit oldular ve bazıları da yaralandılar ve hala kendilerini çıkaramadık.

Güç ve kuvvet, sadece yüce ve Büyük olan Allah'ın yardımıyla elde edilir. Hakikaten harfler, çocuklar yerin altından çıkarılırken cümleleşemiyor. İnsan bir şey söyleyemiyor. Düşen varil bombaları, Rusya’dan özellikle alınan sığınak delici bombalar, hendeklere dahi ulaşan… Kadınlar ve çocuklar sığınaklara sığındıklarında özellikle buraları sığınak delici bombalarla ve füzelerle vuruyorlar. Vuruyorlar ki, “Bakın sizi sığınaklarınızda bile öldüreceğiz.” demek için. Hemşirelerin bağırışlarını duyduk ve onlar diyor ki: “Bizim enkazlarımızı kaldırırkenki görüntülerimizi paylaşmayın.” Ne izzet, paklık ve iffet! Bu sabreden hanım kardeşlerimizin derdini dert edinmiyoruz şu an. Hatta naaşları enkazların altından çıkarılana kadar. İşte bu bacı bana, Ayşe r.a. annemizi hatırlatıyor. Resulullah s.a.v. kıyamet gününde insanların çıplak haşr edileceğinden bahsettiğinde Ayşe r.a. dedi ki: “Ya Resulullah, insanlar nasıl çırılçıplak olur?” Kıyamet gününü unutarak şerefini ve iffetini hatırladı. Ve biz şu an Halep’in kalbinden hemşirelerden duyuyoruz ki: “Bizi enkazdan çıkardığınız zaman bizim fotoğraflarımızı paylaşmayın. Bizi örtün.” Korku ölüm ve bombalamayı unutmuşlar. Hayat nasıl güzel olur! Yemek nasıl güzel olur! İnsanlar nasıl uyumaya devam eder! Medyacılar siz neredesiniz? Neredesiniz? Gün sizin gününüzdür. Sizden biri nasıl olur yeme içme hakkında Facebook'ta bir şeyler paylaşabilir? Ey İslam âleminin şeyhleri siz neredesiniz? Bunu işiten herkesten Allah için bu videonun linkini alıp kanal ve hesaplarında paylaşmasını istiyorum. Ta ki Allah katında sorumluluktan kurtulalım. Milyonlarca takipçisi olan şeyhler/âlimler hepiniz çobansınız ve hepiniz kendi takipçilerinizin sorumluluğunu taşıyorsunuz. Allah'a yemin ederim ki Halep'te çocukları ihtiyarlatan korkunç bir soykırım var. İbni Kesir'in El-Bidaye vel-Nihaye'sinde okumuştum. Moğolların soykırımını anlatıyordu ve diyordu: Moğollar Bağdat’a girdi.

Sokaklardan kan akıyordu ama diğer Müslüman bölgeler rahat içindeydiler. Subhanallah tarih tekerrür ediyor. İbnul Alkami Moğollarla ittifak kurdu. Bugün de Beşar'ın Nusayrileri Rusya ve İran ile ittifak ediyor. Ehli Sünnete soykırım yapıyorlar ve Ehli Sünnetin şeyhleri/âlimleri uyuyor. Şikâyetimiz Allah'adır. Biz sizden savaşa çıkmanızı istemiyoruz. Günlük yazı paylaşmanızı ve sözlerinizi güç ve yetki sahibi kimselere iletmenizi istiyoruz. Müslümanların erkeklikleri nerede? Medyacılar nerede? Nerede ey vidan sahipleri! Nerede bütün Müslümanlar! Halep için daha neyi bekliyorsunuz? Siz ey akıncılar ve mücahitler! Gün sizin gününüzdür. Allah'tan düşmanlarımıza sizden öyle şeyler göstersin ki bizim göğüslerimize şifa versin. Alemlerin Rabbi Allah’ın izniyle. Allah’ım Ehli Sünnet'in Halep halkına yaptıklarından beri olduğumu sana bildiriyorum. Ruslar ve Nusayrilerin yaptıklarından beri olduğumu sana bildiriyorum. Allah'tan başka dayanılacak güç ve kuvvet yoktur.

Fetih Ordusu, Halep’i terk edip Hama’ya mı yöneldi?

Allah’a sığınırız. Fetih Ordusu’nun Halep’i terk etmesinden Allah’a sığınırız. Kim Halep’i bırakırsa onda hayır yoktur. Ancak kardeşler, Hama’yı ortasından vurarak kalbine erişmek ve Kuzey [Humus] kırsalındaki kuşatmayı kırmak için hazırlıklarını tamamladılar. Ve Hama’yı şehir merkezinden ve kalbinden vuracaklar. Sahil ve Halep’ten de aynı şekilde. Ta ki rejimin gücü kuvveti kalmasın. Rejim korkakça ve haince tüm kuvvetlerini sadece sivilleri kuşatmak için topladı. Hamd olsun Hama’ya bakın bugün. Mücahitlerin, Müslümanların eliyle kurtarılıyor. Büyük zaferler. Her gün beş ya da yedi köy kurtarılıyor. Hama’yı bırakmayacağız, devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Ve rejim, Halep’i kuşattığına pişman olacaktır. Ve Alevi köylerinden göç edenler, Maan’ı terk edip gidenler, tadın bakalım bizim Halep’te yaşadıklarımızı. Şâsa, Tulasiyye ve tüm Alevi köyleri, Allah’ın izniyle çıkarılacaksınız. Suç ve ceza!

Evet, şu anda da Kamhâna’nın doğularından [çıkıyorlar].

Gelecekte yaşayacakları bundan da beter olacak âlemlerin Rabbi’nin izniyle.

İlim Ehli Topluluğu’ndan ardı ardına ayrılışların sebebi nedir?

Mesele, tam olarak belirttiğin gibi değil. Yani ‘ardı ardına çekilmek’ tam doğru değil. İlim Ehli Topluluğu sahadaki tüm mücahitlerin şeyhlerinden oluşmuş bir topluluk. Bir araya geldiler ve bu birleşmeyi başlattılar. Mücahitler tarafından sevilmekteler ve kabul görmekteler. Grupların üçte biri, bu topluluğa dâhildir. Şeyhlerden ikisi Şeyh Abbas Şerif ve Ebu Nur, -üçüncü bir şeyhin durumu ise tam olarak belli değil- topluluktan ayrıldılar. Belirli ve içtihâdi sebeplerden ötürü. Kendilerine karşı Allah için sevgi-muhabbetimiz ve ilim-cihat kardeşliğimiz devam etmektedir. Ve topluluk devam etmektedir inşallah. Topluluk azalmış mıdır, evet azalmıştır. Ama Allah’tan dileriz ki bunu telafi ederek gidersin ve topluluğu devamlı kılsın. Ve topluluktaki kardeşler de devam etmekte ve kardeşlerin ayrılmasıyla oluşan boşluğun doldurulmasında azimliler inşallah. Allah’tan bu topluluğu ‘Şam İlim Ehli Topluluğu’nu bereketli kılmasını ve mücahitlerden ve ilim talebelerinden kabul etmesini dilerim. Ayrıca sahadaki ilim talebelerinin çoğunun bu topluluğa katılmasını dilerim. Evet, şu an birçok grubun Fetih Ordusu’na katıldığı yönünde haberler var. Bu bizim birleşmeye yakın olduğumuz anlamına mı geliyor? Evet, elhamdülillah grupların tek isim altında toplanması demek, birleşmeye yaklaştık demektir. Ve her birleşme de zaferlerin artmasıdır. Elhamdülillah Zenki ve Sukur al-Şam'daki kardeşlerimiz Fetih Ordusuna katıldılar. Dariyya grubu da bize genel sözler verdi. Fetih Ordusu’nda olacaklarına hala iyimser baktığımız Dariyyalı kardeşlerimize diyoruz ki: Mübarek Fetih Ordusu sizin için bir yarış pistidir.  Allah'a kendinizden hayır gösterin. Bazı işleri henüz halledememiş büyük bir grup daha var. Onlar da katılacağına söz veriyor inşallah. Sahadaki bütün gruplara deriz ki: İnsanlar Fetih Ordusu’nu sevdi. Mitinglerde/gösterilerde ismini söylediler ve Müslümanların geneli Allah’tan sonra ümitlerini ona bağladılar. Zaferden önceki bir adım olarak bu çatı altına girerek insanları sevindiriniz ki  âlemlerin Rabbi olan Allah’ın izni ile onun üzerinden birleşmeye varalım.

Hasan Nasr'uş-Şeytan bir beyanda ya da bir tehditte bulundu ve dedi ki : ''Siyasi hiçbir çözüm yok'' Bu yorum hakkında cevabınız nedir? Cevap sahadan olacak. Eğer o siyasi hiçbir çözüm yok diyorsa, biz de: "Âlemlerin Rabbi olan Allah'tan başkasına boyun eğme, diz çökmek yoktur.”

Evet, Amerika’nın Suriye’nin kuzeyine girmesi devrimin çekişen iki kısma ayrılacağı anlamına mı geliyor? Evet, bu çok doğru bir söz. Amerikalılar bu işi çok iyi biliyorlar. Onlar mücahitleri kalbinden vurmak için uğraşıyorlar ve onlar tarihi ve Müslümanların siretini okuyorlar. Peygamber s.a.v. buyuruyor ki: “Şeytan artık Arap yarımadasında kendisine ibadet edilip şirk koşulmasından ümidi kesti. Ancak aralarında kışkırtıcılık yapmaya devam edecektir.” Bu yüzden gerçektende onlar bu sanatı çok iyi biliyorlar.

Şam İlim Ehli Topluluğu net bir fetva açıkladı. Ve Amerika güçlerinin işgalci kuvvetler olduğunu beyan etti. Keza merkez kuzey kırsalında şer'i mahkemelerinin olması gerektiğine ve Allah s.v.t.'nın özgürlüğe kavuşturduğu bu bölgelerin korunması gerektiğine dair fetva verdi. 

Evet, Halep şehrinin ortasında ve dışında bulunan sivil savunma ve kurtarma ekiplerine de bir şeyler söylemek istiyoruz. Ki bunlar tüm kıymetli ve pahalı olanı takdim ediyorlar (hayatlarını, canlarını) ve enkaz altında bulunanların canını kurtarıyorlar.

Sivil savunma ve kurtarma kuruşlarına ve ekiplerine ben sivil savunma ve kurtarma kuruluşları demiyorum. Onlara “Sivil Savunma ve Kurtarma Mücahitleri” diyorum. Onlar gerçekten de mücahitlerdir. Allah’tan bizden ve onlardan kabul buyurmasını dilerim. Onları burada hendeklerde ve mevzilerde bulunanlardan ayırt etmiyorum. Onlar bunlardan farksızdır. Onlar Müslümanların canını kurtarma savaşı veriyorlar. Ve onlara Allahın şu sözünü müjdeliyorum: “Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.” [Mâide 32] Ve onlara sabır ve sebat etmelerini ve ecirlerini Allah subhanehu ve teala’dan beklemelerini öğütlerim.

Sevgili Şeyhim senin de bildiğin gibi programda Türk kardeşlerimizin sorularına yer ayırdık. Türkiye’de şimdi lise ve üniversitelerde yeni bir öğretim yılı başlıyor. Türkiye’de bulunan Müslüman gencin görevi nedir? Allah seni hayır ile mükâfatlandırsın. Müsaade edersen onlara direk yöneleyim.

Buyrun.

Türkiye’de bulunan Ehli Sünnet gençleri ve bacılarımıza kendi dilleri olan Türkçe ile derim ki Hoş geldin, Nasılsın? Ey Türkiye’nin üniversitelerinde bulunan erkek ve hanım kardeşlerim Allah sizi yaşatsın. İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Marmara Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Erzurum Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Ankara Üniversitesi öğrencileri, Allah sizleri yaşatsın. Türkiye’de bulunan tüm üniversitelerinde olan tüm öğrenciler Allah hepinizi yaşatsın.

Buradan cihat toprağı Suriye’den erkek ve hanım tüm öğrenciler sizleri tebrik ediyorum. Ve sizlere diyorum ki: Ey Üniversite öğrencileri, Suriye'deki kardeşlerinizi unutmayınız. Biz Türk’üz Suriye ile alakamız yok demeyiniz, hayır! Ben Suudi Arabistan’dan Mekke’denim. Ancak burada olanlar benim ehlim(ailem)dir. Ben ailemi malımı onlar için bırakıp onları savunmak için buraya geldim. Ey öğrenciler ehliniz için size düşen rol nedir? Bu devrim ve mübarek savaş için ne takdim ettiniz(ne yaptınız)? Ey öğrenciler bugün özellikle sizlere hitap ediyorum. Çünkü bütün ülkelerde fark ihdas etmeye (yenilikler başlatmaya) en yatkın insanlar üniversite öğrencilerdirler. Ey öğrenciler sizler bunu yapabilirsiniz.

İsimlerini zikrettiğim bu 4 üniversitede öğrenci olan gençlerden ve hanım kardeşlerimin her birinden şimdi bir isteğim, bir talebim var. Bu bölümü yayınlayıp paylaşın. Bu bölümü tüm üniversite öğrencileri arasına ulaştıran ve yayınlayan kimselere Allah’tan ecrin tamamını ve onu Şam cihadında bizlere ortak kılmasını dilerim. Ey genç ve hanım öğrenciler bugünlerde peygamberiniz Muhammed s.a.v.'e söven Rafızileri gördünüz. Onlar sevgili Ebubekir r.a.'a Ömer r.a.'a sövüyorlar. Ey temiz ve hanım Türk kardeşim senin annen Ayşe r.a.'ya sövüyorlar ve ona zina iftirasında bulunuyorlar. Allah onlara lanet etsin. İşte bu Ruslar, İran ve Nusayri tağut sistemi bugün Halep toprağını işgal ediyorlar. Halep’i unuttunuz mu? Halep Türkiye’ye yardım edendir Türkiye’nin büyük bir bölümü işgal edildiğinde Halep’in yiğitleri kalkıp yardıma koştu ve güçlü bir şekilde Türkiye'yi müdafaa ettiler Bugün Halep soykırıma uğratılıyor Bugün Halep'e saldırılıyor. Bugün Halep gasp ediliyor. Bugün Halep soykırımdan geçiriliyor. Ey gençler neredesiniz. Halep'e yardım için Türk medyasını etkin hale getirin.  Belki de birileriniz tıp fakültesindeyim, eczacılık okuyorum, mimarlık okuyorum benim nasıl bir rolüm olabilir diyebilir. Diyorum ki: Âlemlerin Rabbi Allah huzurunda hepiniz mesulsünüz. Peygamber s.a.v. şöyle buyuruyor: “Müslüman’ı yalnız başına desteksiz bırakanı Allah kıyamet gününde desteksiz bir başına bırakacaktır. Müslüman'a yardım edene de kıyamet gününde yardım edecektir.” Kardeşler şunu yapabilir mesela hanım kardeşlerimiz üniversitede büyük bir masa açarak yaptıkları yemekleri satabilirler[KERMES] ve gelirini Allah yolunda cihat için yollayabilirler. Hanım kardeşlerimiz medyayı etkin hale getirebilirler.

Tıp ve eczacılıkta olanlar neden buraya gelip yaralıların yardımına koşmuyorlar Bugün kuşatma altında olan Halep'te 1 doktor aynı anda 70 vakaya birden bakıyor. Allah kıyamet gününde onun huzurunda durduğumuzda Halep için ne yaptın ne takdim ettin diye bize soracaktır. Halep soykırımdan geçiyor ey gençler neredesiniz? Neredesiniz ey hanım kardeşler? Sadece kahraman Türk gençleri değil bilakis tüm sünnet ehli gençler neredesiniz? Dünyaca yapılan gösteriler mitingler nerede? Konsolosluklar önünde durarak yapılan protesto gösterileri nerde? Maalesef hala hiç bir devlet Halep'te her gün büyük cinayetler işleyen Rusya'dan elçilerini geri almadı. Binaları vurarak insanları içinde katletmek onlara yetmedi Sığınak delici sarsıcı bombalar getirdiler. Sığınaklara ulaşan bombalarla vuruyorlar Kadınlar nereye gitsinler! Çocuklar nereye gitsinler! Kalbi olanlar nerede? Yardım severler nerede?

Bunlar Allah huzurunda durduklarında Allah subhanehu ve teala'ya ne diyecekler? Ey kahraman üniversite gençleri Allah huzurunda sizi sorumlu tutacaklar Ve ben şahitlik ederek diyorum ki Türk halkı Şam ehline en çok yardım edendir Allah subhanehu ve teala Onların bu duruşunu kayba uğratmayacaktır. Velâkin sizden fazlasını ve daha da kuvvetli bir duruş sergilemenizi bekliyoruz Twitter ve Facebook'ta belirli bazı Hashtaglar açın, tivitlerle doldurun. Davayı medyada gündem edip. Davayı her alana taşıyınız. Şam ehlinin davasını diri tutun. Bu dava öyle bir davadır ki hepimiz Allah s.v.t.nın huzurunda bu davadan sorgulanacağız.

Ey Türk halkı hatırlayınız ki Haçlılar ve diğerleri Türkiye’ye gelip saldırdığında ve Türkiye'nin birçok bölgesini işgal ettiğinde, Halep ehli yardımınıza gelmişti. Ey Allah’ım ey Rabbim Şam ehlinin kederini acilen gider ve onları feraha çıkar. Sen âlemlerin Rabbi’sin ve sen her şeye kâdir olansın.

Müsaade edersen programı ribat kulübesinden bizler ve mücahit kardeşlerimiz ve hepimiz hep beraber Allah subhanehu ve teala'ya yalvararak dua ederek kapatalım. Ola ki Allah s.v.t Halep’teki ehlimize kolaylık versin.

Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım! Ey ondan bir dilekte bulunanları hayal kırıklığına uğratmayan ve ey ona dua edeni (boş/ geri) çevirmeyen, Ey öncekilerin ve sonrakilerin ilahı, Ey âlemlerin Rabbi, Nusayrileri ve yaptıklarını görensin, Rusları ve bombaladıklarını görensin, İranlıları ve katliamlarını görensin, Ey ilahımız ve ey Mevla’mız, Sana yönelen, izzet bulur. İsimlerin mukaddestir. Senin övgün yücedir. Her şey helak olacaktır ancak veçhin kalacaktır.

Ey ilahımız, ey hain bakışları ve göğüslerde gizlenenleri bilen, Halep’in çocuklarını ve sana yakarışlarını görensin. Halep’in kadınlarının ve çocuklarının yardım çağrışlarını görensin. Onların Allah olan ilahtan başka kimseleri yok. Onların Allah’tan başka ne Rabbleri ne de kimseleri var. Ey ilahımız yardımcılar azaldığında, bizlere sen yardım edensin. Ve sen Mevla'mızsın çünkü bizim senden başka Mevla'mız yok. Ey Allah'ım Rusya'nın kuvveti, gücü üstümüzdedir. Ve senin kuvvetin, onların üstündedir.

Ey Allah'ım Halep'in kurtuluş ve zaferini acil eyle. Ey Allah'ım Halep'i desteksiz bırakan hükümetleri, halklarını ve diğerlerini sen de desteksiz bırak. Ve Halep'e yardım edenlere yardım eyle. Ey âlemlerin Rabbi Allah’ım sana tevekkül ettik ve sana inabe ile yöneldik ve dönüş sanadır. Güç ve kuvvet ancak Allah’ın yardımı ile elde edilir. Salât ve selâm Muhammed’in, ehlinin ve tüm ashabının üzerine olsun. Allah seni hayır ile mükâfatlandırsın. En son ne demek istersiniz? Son bir nasihatte bulunmam gerekiyorsa, Halep’te olan ehlimize derim ki: Biliniz ki Allah Şam’a ve Şam ehline kefil olmuştur. Ve biliniz ki bu korkularınıza karşılık kıyamet gününde korkulardan emin olma karşılığı vardır. Şehidiniz Allah’ın izni ile cennettedir. Yaralılarınız Allah’ın izni ile şifa bulup iyileşecektir ve akan temiz kanı, ona Allah indinde şefaatçi olacaktır. Ve Allah’ın izniyle biliniz ki dışarıda olan kardeşlerinizin sizden başka tasaları yoktur. Allah’ın izniyle kuşatmanız kırılacaktır. Ve Allah sizi zafer ile sevindirecektir. Kâfirler hoş görmese de Allah, nurunu tamamlayıcıdır.

Şeyh Dr. Abdullah el-Muhaysini çok teşekkür ederiz. Allah sizi yaşatsın. 

Allah seni yaşatsın. Sevgili seyirciler size Şam’da Bu Hafta programını sunduk. Takipte kalıp bizi seyrettiğiniz için teşekkür ederiz. Allah’ın selâmı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.


 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |