Video Foto Galeri Yazarlar
21.10.2017 - Cumartesi

Halep'te Esed-Rus katliamı sürüyor: 24 ölü

Okunma: 2278
SURİYE 4 Ekim 2016 20:41
Videoyu Aç Halep'te Esed-Rus katliamı sürüyor: 24 ölü

Son haftalarda Halep'e yönelik saldırılarını yoğun bir şekilde sürdüren Rusya ve Esed rejimi sivillerin yaşadığı bölgeleri ve hastaneleri bombalamaya devam ediyor.


Suriye'nin Halep kentinde Rusya ve Esed rejiminin saldırıları her gün sivillere ölüm yağdırıyor. Halep'in Andan bölgesinde düzenlenen hava saldırılarında dün 24 kişi hayatını kaybetti.

Saldırı düzenlenen bölgeler arasında, Halep'teki el-Sahur Hastanesi de var. Hastaneye yapılan hava bombardımanında hayatını kaybeden kişilerin olduğu belirtildi. Katledilen kişiler arasında, hastane çalışanlarının da yer aldığı ifade edildi.

Muhaliflerin kontrolündeki sivil yerleşim yerlerine yapılan saldırılar son haftalarda yoğun bir şekilde gerçekleştiriliyor.


الصاخور
  • Halep'te 7 doktor kaldı
  • Suriye'nin Halep kentinde sivillerin ve sağlık kuruluşlarının hedef alınması nedeniyle çok sayıda can kaybı yaşanıyor.
  • BM Çocuklara Yardım Fonundan (UNICEF) yapılan açıklamaya göre, 23 Eylül Cuma gününden bu yana Halep'in doğusundaki saldırılarda en az 96 çocuk hayatını kaybetti, 223 çocuk ise yaralandı. Yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı ve ağır bombardıman altındaki bölgede ameliyat yapabilecek sadece 7 doktorun kaldığı belirtiliyor.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |