Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Halep'te uçaklar çarşıyı bombaladı: 14 ölü

Okunma: 1890
SURİYE 22 Ağustos 2016 22:55
Videoyu Aç Halep'te uçaklar çarşıyı bombaladı: 14 ölü

Esed rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçakları Halep'te muhaliflerin denetiminde olan Sukkeri semtindeki elbise çarşısını bombaladı. Saldırıda 14 kişi hayatını kaybederken, 26 kişi de yaralandı.

Halep'teki sivil savunma yetkilisi İbrahim Ebu Leys, yaptığı açıklamada, Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin denetiminde yer alan Sukkeri semtindeki elbise çarşısını bombaladığını söyledi.

Çarşı bölgesine düzenlenen 8 hava saldırısı sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 14 kişinin yaşamını yitirdiğini, 26 kişinin yaralandığını belirten Ebu Leys, ''Saldırıda onlarca dükkan kullanılmaz hale geldi. Bazı iş yeri ve evlerde de yangın çıktı. Yangın itfaiye ve sivil savunma ekiplerince söndürüldü.'' dedi.

''Rus uçaklarının bombaladığı yerde hasar büyük olur'' diyen Ebu Leys şunları kaydetti:

''Sukkeri'deki elbise çarşı Rusya ve rejime ait savaş uçaklarının saldırılarına maruz kaldı. Telsizlerden Sukkeri bölgesine Rus ve rejim uçaklarının saldırdığını öğrendik. Bombardımanda hayatlarını kaybedenlerin çoğu kadın ve çocuktu.''

Bu arada bölgedeki görgü tanıklarından Ebu Adnan, ''Buraya neden saldırıyorsunuz, yazıktır. Ölenlerin çoğu çocuktu. Onların cesetlerini enkazlar arasından çıkarttık. Allah'tan korkun.'' ifadesini kullandı.
Kaynak : yenisafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |