Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Halep'te utanç karesi

Okunma: 2900
SURİYE 8 Eylül 2016 18:26
Videoyu Aç Halep'te utanç karesi

Rus jetleri, Halep'in kuzeyinde yer alan büyük bir camiyi bombaladı. Bombardımanın ardından, Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim'in yerlerde yıkık duvarlar arasında kaldığı görüntüler, İslam dünyası için utanç verici.

Rusya'ya ait savaş uçakları Halep'in kuzeyinde yer alan Andan ilçesindeki camiyi bombaladı. 

Caminin kubbesinin, mihrabının, minberinin tamamen yıkıldığı bombardıman sonrası utanç görüntüleri ortaya çıktı. Kuran-ı Kerimler yerde, yıkık duvarlar arasında kaldı. 

Eylül 2015'ten bu yana Suriye'deki iç savaşın aktörü olan Rusya, o günden bu yana sivillerin yaşadığı bölgeleri de bombalıyor. 

Rusya'nın dün Halep'te bombaladığı sivil mahallelerinde aralarında çocukların da bulunduğu 28 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi de yaralandı.

 

Rusya 3 bine yakın sivili katletti

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Rusya'nın 10 ayda Suriye topraklarında gerçekleştirdiği saldırılarda 2 bin 704 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Rusya'nın, Suriye'de geçici ateşkesi düzenleyen ve insani yardım ulaştırılmasını öngören Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2139 ve 2254 sayılı kararlarını ihlal ettiği de ifade ediliyor.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |