Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Halep yakınlarında yeni saldırı: 4 doktor öldü

Okunma: 1847
SURİYE 21 Eylül 2016 17:08
Videoyu Aç Halep yakınlarında yeni saldırı: 4 doktor öldü

Halepyakınlarında dün gece bir köye düzenlenen hava saldırısında, bir klinikte çalışan dört doktorun öldüğü açıklandı

Suriye'nin Halep kenti yakınlarında dün gece bir köye düzenlenen hava saldırısında, bir klinikte çalışan dört doktorun öldüğü, bir hemşirenin de ağır yaralandığı açıklandı.

Klinikten sorumlu Fransız tıbbi yardım kuruluşu UOSSM, çalışanlarının bazı hastaların özel tedavileri için kliniğe çağrıldıklarını ve saldırı anında iki farklı ambulansta olduklarını söyledi.

Fransız ajansı AFP'nin haberine göre, yardım kuruluşu Han Tuman Köyü'ndeki kliniğin tamamen yerle bir olduğunu ve enkaz altında daha fazla ceset olabileceğini belirtti.

Önceki gün de Halep yakınlarında BM'ye ait bir insani yardım konvoyuna düzenlenen hava saldırısında 20'den fazla kişi ölmüştü.

Dün geceki saldırıda ise en az 9 şehidin olduğuna dair haberler geldi.

Muhaliflerin oluşturduğu Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de şehid olan muhaliflerin Fetih el Şam Cephesi'den olduğunu duyurdu.

Yardım kuruluşuna ait hastanelerde travma ünitesinden sorumlu Ahmed Dbais ise yazılı açıklamasında "Binada bodrum dahil üç kat var. Bombardımanın şiddeti nedeniyle üç katlı bina çöktü, tamamen yok oldu. Kaç ölü olduğunu tam olarak bilmiyoruz" dedi.

Kaynak : dünya bülteni

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |