Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Haleplilerin Çadırkentlerdeki Yaşamları

Okunma: 3747
SURİYE 27 Aralık 2016 09:59
Videoyu Aç Haleplilerin Çadırkentlerdeki Yaşamları

Bu görüntüleri izlerken aklımıza 17 Ağustos 1999 depremi geldi, biz deprem bittiğinde kavuşmak istediğimiz evimizi beklerken onlarsa kavuşacakları bir evi bile kalmadılar. onlar bizim İslam kardeşlerimiz, Onlar Halepliler

 ISLAH HABER / HABER MERKEZİ 

Video'daki görüntüleri izlerken 17 Ağustos 1999 depremi geldi zihinlerimize, soğuk bir kışla beraber dahada zorlaşmıştı o yaşamlar. Dizlerimize kadar ıslanmış bir vaziyette yaşananlar geldi gözlerimize.

Bugün Halep'te yerlerinden ve yurtlarından edinmiş, Küfür ordularının hepsinin biraraya gelipte İslamın şerefini, izzetini ayaklar altına almaya çalışan haddi aşanlar topluluğu bir 99 depreminide Haleplilere yaşatmaya çalışıyor.Bizler artçı sarsıntılar bitince evlerimize tekrar döneceğiz, yıkılan evlerimizi tekrar tamire girişeceğiz elbirliği ile gönüllerdeki yaraları sardığımız gibi görüntülerde yaşamlarıda Allah'ın izniyle düzelteceğiz diye bekliyorduk. Fakat bugün Haleplilerin ne dönecekleri bir evi kaldı, nede tamir edecekleri bir evi. Onlar bu ümmetin sessizliğinin, bu ümmetin suskunluğunun cezasını çekenler oldular. 

Evet evlerimizde kombilerin derecelerini yükseltebiliriz artık, sobalarımıza daha fazla kömür,odun atabiliriz nitekim. Zahirimizdeki bedenlerimizi ısıtmaya çalışsakta, Ruhumuzdaki Ümmet ateşini nasıl tekrar dirilteceğiz. Mesele Halep'in düşüşü değildi belliki, zaten düşende Halep değildi anlayamadı bu Ümmet, düşen kalplerimizdeki İnsanlığımızdı bizlerin.Bizler depremde yaralarımızı nasıl sarmaya çalıştıysak, bugünde onların yaralarını sarmaya çalışın, olurda belki kalbimizdeki Ümmet ateşi, zahirlerimizdekinden daha fazla yanmaya başlar.

İşte o çadırlarda Halepli kardeşlerimizin görüntüleri;


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |