Video Foto Galeri Yazarlar
29.2.2020 - Cumartesi

Halid Meşal: Yüzyılın Anlaşması Arapların paralarıyla bölgeye verilen bir rüşvettir

FİLİSTİN 26 Haziran 2019 10:32
Videoyu Aç Halid Meşal: Yüzyılın Anlaşması Arapların paralarıyla bölgeye verilen bir rüşvettir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, Filistin halkı ile Arap ve İslam ülkeleri halklarına seslenerek, Hamas’ın Yüzyılın Anlaşması’nı ve Bahreyn Çalıştayı’nı reddettiğini söyledi.

Meşal, Yüzyılın Anlaşması’nın Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen karanlık bir anlaşma olduğunu belirterek, Filistinlilerin tümünün söz konusu anlaşmayı reddettiğini ve uygulanmasına izin vermeyeceklerini ifade etti.

Yüzyılın Anlaşması’nın geleceği olmadığına ve Allah’ın izniyle başarısız olacağına işaret eden Meşal, Filistin halkının pazarlık konusu yapılamayacak kırmızı çizgileri ve sabiteleri olduğunu belirtti.

Filistin davasının havuç ve sopa taktiğiyle tasfiye edilmek istendiğine dikkat çeken Meşal, Bahreyn Çalıştayı’nın zehirli havuç olduğunu, Arapların parasıyla Arapların mücevheri Filistin’i satacağını, bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Tüm Arap ülkelerinin çalıştayı boykot etmeleri gerektiğini belirten Meşal, çalıştayın Filistin’e hiçbir hayır getirmeyeceğini söyledi.

Meşal, “Kendi iç sorunlarını halletmek ve Amerika’yı razı etmek için Filistin’i feda etmek isteyen hata eder. Kumar oynamak isteyen kendi mülküyle kumar oynasın” dedi.

İsrail’in çözümün ve bölgenin bir parçası olmadığına dikkat çeken Meşal, İsrail’in kendilerinin ve ümmetin düşmanı olduğunu, Filistinlilerin iradelerini kabul ettirmeye ve işgali sona erdirmeye muktedir olduklarını bildirdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM