Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Hama'da önemli gelişme!

Okunma: 7391
SURİYE 1 Eylül 2016 15:39
Videoyu Aç Hama'da önemli gelişme!

Suriye'nin Hama kentinde rejim ve İran destekli milis güçlere karşı hızla ilerleme sağlayan muhalifler Hama kenti sınırına dayandı. Muhalifler şayet rejim karşısında üstünlük sağlarlarsa 9 Km sonra Hama kentine girmiş olacaklar.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Suriyeli muhaliflerin Hama kentinde rejim ve İran destekli güçlerine karşı başlattığı Mervan Hadid Operasyonu tüm hızıyla sürüyor.
 
Muhalifler, Suriye'nin Hama kentindeki 19 askeri nokta ve 2 kasabayı ele geçirmesinin ardından dünde stratejik öneme sahip Savran'ı ele geçirdi. Savran'ı ele geçiren muhalifler bölgede 3 kasabayı kontoraltına almış oldu.
 
Öte yandan muhalifler bugün Hama kuzey kırsalında ki önemli yer olan Ma'ardas'ı kontrol altına aldılar. Bu sayede muhaiflerin bölgede rejime karşı ilerleyişi hızlanmış oldu. Muhalifler şuanda Zeynel Abidin Dağı'na çok az bir mesafede rejimle çatışmalara girerken muhalifler şayet rejim karşısında üstünlük sağlarlarsa 9 Km sonra Hama kentine girmiş olacaklar.
Esed Ordusunda görevli Tuğgeneral Ali Khalluf Hama'nın kuzeyindeki Ma'ardas'da ki çatışmalarda öldürüldü.

 
Cundul Aksa,Ceyş'ül İzze ve Ceyş'ül Nasr gibi muhalif grupların başlattığı Mervan Hadid Operasyonları kapsamında muhalifler bugün Hama kent girişinde bulunan şehir tabelesı önünde resim çektirerek bölgede ilerlediklerini duyurdu.

Muhaliflerce ele geçirilen bazı bölgeler ve esir düşen rejim askerleri
 
 
Dün de gruplar tarafından yayınlanan bilgi ve görüntülerde, Cundul Aksa tarafından rejime ait bir noktaya düzenlenen bombalı saldırıda birçok rejim askerinin öldüğü rapor edilmiş, yaşanan çatışmalar sonucunda çok sayıda rejim tankının ele geçirildiği ve onlarca Esed askerinin öldürüldüğü belirtilmişti.

Rejim uçakları sivilleri bombaladı

Esed rejimine bağlı savaş uçakları, dün muhaliflerin ele geçirdiği stratejik Savran kasabasını ele geçirmesi sonrası sivillere yönelik düzenlediği saldırıda 25 sivil yaşamını yitirdi.


 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |