Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2018 - Pazar

Hama'dan HTŞ ve Ahraruş Şam operasyon görüntüleri

Okunma: 4962
SURİYE 23 Eylül 2017 21:40
Videoyu Aç Hama'dan HTŞ ve Ahraruş Şam operasyon görüntüleri

Suriye'nin Hama merkezinde Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam birlikleri saldırıya geçtiği Kahira köyünden çatışma görüntüleri, bölge Muhaliflerin kontrolüne geçti.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Suriye'den Tahriruş Şam ve Ahraruş Şam'ın ortaklaşa operasyon düzenlediği ve bölgede sadece operasyonlarla sınırlı kalmayıp ilerleme kaydedildiği aktarıldı. İki Muhalif grubun ortaklaşa yaptığı operasyonlar paylaşılırken, Ahraruş Şam telsiz konuşmalarında çatışmaların çok şiddetli geçtiği ve rejime ağır kayıplar verdirildiği bildirildi.

Bölgede Tahriruş Şam ilk etab saldırılarda herangi bir haber paylaşmazken, 2. etab saldırılarda sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre bugün yapılan operasyonlarda 21 rejim milisi esir alınırken, +20 rejim milisi öldürüldü.

Tahriruş Şam Ma'an köyüne bombalı araçla saldırı düzenlerken, ağır silahlarla bölgeye HTŞ ve Ahraruş Şam birlikleri girdiği bildirildi.Esed rejimi bölgede ağır kayıplar verirken takviye birlikleri çete milisleri değil, özel birliklerden gönderdiği bildirildi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder